Czy Amazon Kindle nadaje się dla programisty?

0

Witam.
Czy czytnik ebooków Amazon Kindle 6'' nadaje się do czytania książek o programowaniu ( formatowanie kodu itd.) ? Jak z dostępnością książek (polskich i zagranicznych) na to urządzenie ? Będę wdzięczny za wypowiedzi użytkowników, którzy posiadają takowe urządzenie.

0

Krótka odpowiedź: nadaje się.

Dłuższa odpowiedź:
Mam (od dość niedawna) takie urządzenie, i sprawdza się w czytaniu książek o programowaniu.
Przede wszystkim, najczęściej czytam książki i artykuły w formacie pdf - nie ma wtedy mowy o problemach z formatowaniem, bo pdf wygląda wszędzie tak samo.
Dostępność książek masz nieograniczoną, nie musisz nawet wychodzić z domu żeby zdobyć dowolną (prawie) istniejącą na świecie, wydaną w rozsądnym czasie wstecz książkę. A poza tym (dla mnie przede wszystkim), możesz dużo wygodniej niż na monitorze czytać artykuły i rss-y.
Co jeszcze - jest lekkie, nie razi w oczy (jako że nie świeci - największa zaleta kindle), można obsługiwać spokojnie jedną ręką.

Ogólnie polecam i nie wiem co napisać żeby mnie nie oskarżono o reklamowanie...
Musiałem samodzielnie zrobić update do najnowszej wersji (żeby móc czytać książki poziomo) - ale być może dlatego że kupiłem kindle z drugiej ręki (nieużywany... podobno).
Dość długi czas przewracania strony, nie przeszkadza przy czytaniu, ale przerzucanie kartek jest dość niewygodne.
Czasami nie łapie dokładnie polecenia (jako że mam dotykową wersję), ale na tyle rzadko że można wybaczyć.
A, i raz wyrzucił mi OutOfMemoryException (tylko nazwał to inaczej), ale jako że ładnie zapisał numer strony gdzie skończyłem więc straciłem tylko kilka sekund, oraz jako że błąd się nie powtórzył, wybaczam.

0

Wg mnie się nie nadaje, tzn. zależy jaka ksiażka. Nie ma problemu z czytelnością książek w formacie MOBI (gorzej czasem bywa z PDFami), jednak jeśli jest to książka gdzie często otwiera się ją na danym(akurat potrzebnym) rozdziale, wyszukuje jakąś tabelkę,bądź wraca do jakiegoś momentu gdzie mniej więcej pamiętamy gdzie to widzieliśmy -- tutaj nie polecam. Raz zrobiłem już taki błąd i więcej go nie uczynię ;)

Beletrystyka - ok; książki techniczne - raczej niezbyt.

Tak czy siak Kindla jak najbardziej polecam,bo to mega fajna sprawa. Osobiście używam Kindle Classic WIFI.

Z książek technicznych masz http://ebookpoint.pl, czyli książki Heliona w dużej mierze.

0

Mi na kindle touch bez klawiatury kindlowe ksiazki (nie mam pojecia czy maja format MOBI czy nie) czyta sie bardzo dobrze ksiazki i techniczne i nie techniczne. Nie moge tego powiedziec o pdfach

0

Na pewno czytnik się przydaje, ale taki z ekranem na 6 cali nie zawsze jest idealny. W książkach z Kindle Store dość często kody źródłowe bywają w postaci niezbyt ostrych obrazków. Czytanie PDF-ów zależy od ich formatowania, bo jak jest dużo "maczku" w liniach, to nawet w trybie "landscape" może być słabo czytelnie. Przy PDF-ach zdecydowanie lepiej sprawdza się czytnik 10-calowy (np. Onyx Boox M92, chociaż jakość jego oprogramowania to oddzielna, niezbyt wesoła historia). Najlepiej mieć taki i taki ;-), bo znowu mały wygrywa przenośnością.

Ogólnie miłe są księgarnie z wieloma formatami w jednej cenie, np. O'Reilly (50% zniżki przy zakupach po 2 książki razem) i ebookpoint.pl (tutaj trochę odrzuca postać watermarku), ale niektóre książki pewnie na zawsze pozostaną w formatach typu PDF, np. "artystyczna" ;-) seria "Head First".

Dla programisty trochę wkurzająca może być czasem bezsensowna ograniczoność czytników. Np. na nowych czytnikach Kindle standardowo nie da się czytać przeglądarką zwykłych polinkowanych plików HTML (np. dokumentacji jakiegoś oprogramowania) wgranych lokalnie do pamięci.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1