Wasze ulubione dziedzina programowania

0

Cześć.

Ciekawi mnie co lubią programować użytkownicy 4programmers. Mam tu na myśli takie zagadnienia jak:

  • Jakieś złożone algorytmy (opisać jakie).
  • Mikroprocesory (konkrety).
  • Zagadnienia sieciowe (jakie).
  • Programy bazodanowe.
  • Programy do obsługi urządzeń zewnętrznych.
  • Programy muzyczne.
  • Programy graficzne.
  • Może jakieś systemowe elementy.
  • Może zajmujesz się testowaniem aplikacji i piszesz kod testujący.
  • Może piszesz tylko aplikacje studenckie.
    itd. itp.

Opiszcie co lubicie i co piszecie sobie w wolnych chwilach (lub też w pracy jeśli akurat piszecie tam programy, które Was "jarają"). Oczywiście nie chodzi o szczegóły (chociaż jak ktoś chce to proszę bardzo), ale tylko o to dziedzinę danego programu.

Może dowiecie się o sobie czegoś ciekawego :)

0

W zasadzie już była taka ankieta W czym się specjalizujecie , chociaż odrobinę inne pytanie.
Ja lubię:

  • wszystko co związane z wydajnością i niezawodnością: czyli przetwarzanie współbieżne, rozproszone, architekturę komputerów, cwane algorytmy zwiększające wydajność
  • analizę danych, statystykę
0

Bazy i peryferia np. wyświetlacze LCD.

2

Wszystko co trudne (i niezwiązane z siecią) :P

1

Tworzenie gier.

0

Web developerka :)

0

tworzenie gier / programowanie równoległe.

1

Grafika i sztuczna inteligencja.

0

Najbardziej kręci mnie programowanie gier, aczkolwiek dopiero zaczynam z tym, ale wiem, że to jest bardzo ciekawe. Następne jest chyba programowanie sieciowe.

0

Programowanie sieciowe, od niskopoziomowego po warstwę aplikacji (webdeveloperka i webservice'y).

0

Mikrokontrolery,
Np fajna seria kinetis od freescale z core Cortex M4, które posiadają sprzętowe fpu. W wolnym czasie poznaję te procesory, a właściwie RTOS MQX.
Lubię pisać na serię MSP430 silnie w trybach oszczędzania baterii. Ostatni projekt, to np alarm/tracker GPS/GSM do samochodu, który na baterii litowej 3,6V 2000mAh będzie działać 5 lat bez wymiany baterii.
W pracy stosuję mikrokontrolery Microchipa. Przeważnie 16bit PIC24 jak też DSPIC. W najnowszym projekcie zastosowałem 32 bitowy procek z core MIPS, z serii PIC32 (bardzo mocne procki, w wielu względach przewyższają ARM Cortex M3).
Ogólnie to od groma przewinęło się tych procków przez ręce :)
Chciałbym przyjżeć się uważniej także prockom firmy Renesans, które słyną z bardzo dużej niezawodności, ogólnie dobrym performance ale także wysokiej ceny (są stosowane w poważnych projektach - komputery samochodowe, pojazdy kosmiczne, satelity...)

1

lubię programować/rozwiązywać zagadnienia jakich nie mam w pracy. To baaardzo miłe jest.

Przykład: ostatnio zaiteresowało mnie stworzenie od 0 wicinarko-grawerki opartej o lasersaur. No i interesuje mnie spróbować stworzyć na podstawie makerbota i innych takich "coś" co by mogło za mnie bawić się dremelem i robić różne ładne płaskorzeźby.

0

Programowanie niskopoziomowe

0

Ja tam lubie gry pisać.

0

a mnie jakoś bliskie sercu jest dbanie o wydajność i
od dziecka nie lubiłem algebry, wg. moich nauczycieli był to tylko zbiór chwytów i sposobów. tak się czasem trafi, że nauczyciele są idiotami.

1

Pisanie gier i kompilatorów. Z tym że żadnej większej gry ani kompilatora jeszcze nigdy nie napisałem do końca:].

0

Raczej jestem 'newbie', ale jeśli już to elektronika (programowanie uC, embedded), aplikacje mobline (Android) i zagadnienia bezpieczeństwa (czyli 'hacking').

0

Kiedyś jak zaczynałem zabawę z programowaniem bawiłem się w algorytmy i pamiętam jak próbowałem napisać lepszy algorytm kompresji od LZMA :D Poza wkurw**nie i zdobyciem świadomości, że to nie takie łatwe (no i przez to uzyskałem, jakąś tam poprawną wiedzę odnośnie algorytmów kompresji) nie wiele udało mi się zdziałać, chociaż parę było takich sytuacji, że myślałem, że "Jest udało się !", tylko potem okazywało się, że algorytm, co prawda coś tam kompresował, ale przy okazji połykał parę bitów co iterację :P Aktualnie lubię pisać aplikacje użytkowe dla mas.

0

Kiedyś jak zaczynałem zabawę z programowaniem bawiłem się w algorytmy i pamiętam jak próbowałem napisać lepszy algorytm kompresji od LZMA

Atam, ja próbowałem znaleźć algorytm na problem stopu. A nie, chwila, dalej wierzę że kiedyś mi się uda :D

0

Póki co dopiero się uczę i próbuje pisać co popadnie ;p Ale będę kierował raczej w stronę aplikacji dla firm typu jakiś Word a nawet inne jakieś przeglądarki, komunikatory, odtwarzacze to też zależy gdzie będę pracował w końcu język jest taki sam nie zależnie od projektu ;p

Pisałem już odtwarzacz muzyki(consolowy) a teraz Snake!;p

0

- Jakieś złożone algorytmy (opisać jakie).
Nie wiem czy to faktycznie jest jakoś szczególnie złożone ale szyfrowanie/deszyfrowanie.

- Zagadnienia sieciowe (jakie).
Zawsze marzyłem o napisaniu własnego komunikatora :) lub programu, dzięki któremu będę mógł w własnej sieci domowej zarządzać innymi komputerami.

- Programy bazodanowe.
Kwestia gustu...

- Programy muzyczne.
Napisałem program, który obsługuje odtwarzanie internetowego radia od znajomego.

- Może jakieś systemowe elementy.
Tak, oh moja bogini <3,

- Może piszesz tylko aplikacje studenckie
Za darmo? Nigdy.

0
  1. Języki formalne: od automatów skończonych po kompilatory i parsery języków bezkontekstowych - a ostatnio kminię języki kontekstowe.
  2. Obliczenia numeryczne: operacje na macierzach i wektorach, optymalizacja (zarówno w sensie programistycznym, jak i czysto matematycznym).
    Główne narzędzie to C++ z Boostem, rzadziej C# i Haskell (ten ostatni bardziej do zabawy, nie czuję się jeszcze na siłach, żeby zrobić w nim coś większego).

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1