Rola prelegenta

0

Hej :-).
Orientujecie się może ile trzeba mieć lat, żeby zostać prelegentem na jakimś evencie? Np. GameDay Expo albo inne tego typu konferencje. Trzeba być koniecznie studentem czy wystarczy mieć chęci i dobre materiały?

Był ktoś z Was już gdzieś prelegentem? Jak to jest?:)

3

Trzeba mieć wiedzę. I tyle. j00ru występował w wieku ~15 lat.

1

No bo prelegent to dosyć hmm ważna funkcja.

Eee, przesadzasz ;)
Wygląda to tak, że organizatorzy konferencji ogłaszają, że będzie konferencja. Przedstawiają tematykę i termin nadsyłania prac. Z nadesłanych prac wybierają najciekawsze i ci ludzie zostają prelegentami. Rola prelegenta ogranicza się do wygłoszenia swojej prelekcji we wskazanym czasie.

Byłam dwa razy, jest fajnie ;) Przede wszystkim spotykasz masę ludzi, którzy mają zainteresowania zbliżone do twoich. Jeśli zainteresowania masz niszowe, jest to szczególnie cenne...

Niektóre konferencje faktycznie mają ograniczenia, jak np. wymagają by być studentem/doktorantem, ale to raczej rzadkość i zależy od konkretnej konferencji.

0

W zasadzie jedynym warunkiem jest przedstawienie ciekawego tematu. Reszta nie jest aż tak istotna. Ważne jest to co się mówi i to jak się mówi, a nie to kto mówi (choć są wyjątki).

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0