Gdy nie ma kompa

0

To może okazać się śmieszne że w XXI w ktoś może nie mieć dostępu do kompa 24/h, ale zdarzają się takie sytuację. Zbliżają się wakacje, dla mnie to 2 miesięczna przerwa od kompa, jednak co zrobić by nie osiąść na laurach, i rozwijać się w kierunku programowania. Co wy robicie w takich sytuacjach, przecież przez 2 miesiące można się sporo nauczyć.

4

Do czego potrzebujesz komputera? Co najwyżej do szybkiego weryfikowania działania programów, to tyle. Mając głupi zeszyt i długopis możesz bawić się rozwiązywaniem problemów algorytmicznych, projektowaniem i przynajmniej pobieżnym implementowaniem programów itd. Programowanie to nie klepanie kodu tylko rozwiązywanie problemów. Weź kilka książek, zeszyt i działaj.

0

Książki.

Niekoniecznie muszą to być kursy języków programowania, kiedy musisz mieć komputer aby sobie potestowac rozwiązania, możesz sięgnąć po coś "lżejszego", jak tworzenie interfejsów, zarządzanie projektem, czy nawet zarządzanie czasem.

Polecam poza tym sport czy inne świeże powietrze ;-)

4

Algebry się poucz, a jak się skończą wakacje to napiszesz własnego raytracera.

0

Ucz się logiki, algorytmów (tak, aby wiedzieć jak działają) i algebry (czyli to co podał Wibowit)

0

Kup sobie Cormena, czytaj codziennie kilka stron (powiedzmy jeden podrozdział) + ćwiczenia. Jeśli przez całe wakacje będziesz czytał ze zrozumieniem chociaż jeden rozdział na trzy dni, we wrześniu będziesz mógł powiedzieć że znasz się trochę na algorytmach.
Przy czym uwaga, wypadałoby znać trochę matematykę (albo pominąć pierwsze rozdziały i mieć wiedzę mocno okrojoną)...

7

Hm, kup laptopa.

7

Zbliżają się wakacje, dla mnie to 2 miesięczna przerwa od kompa

dla mnie to 2 miesięczna przerwa od kompa

2 miesięczna przerwa od kompa

przerwa od kompa

przerwa od kompa

wakacje

0

ja od siebie dodam - zaopatrz się w "Prolog. Programowanie" Clocksina i naucz się Prologa, komputer nie będzie Ci tu do niczego potrzebny ;) (polecam w oryginale, bo w polskim przekładzie bywają błędy)
jeśli to za mało to poczytaj o programowaniu od strony teoretycznej. jak jesteś bardziej ambitny (w sensie bardziej, bardziej) to poczytaj coś o teorii kompilacji, automatów, języków formalnych. tematów nie brakuje :)

0

Na takie okazje to mam interpreter Python'a na komórkę ;) Problem rozwiązany :D W sumie nawet na starej komórze z Symbianem miałem coś takiego. Na Androida jest jeszcze lepiej jeśli chodzi o takie rzeczy ;).

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0