Visual Studio 2010 Ultimate - skąd taka cena?

5

Przede wsystkim z dwóch powodów:

  • subskrypcje MSDN czyli specjalny support, produkty niedostępne nigdzie indziej (w tym także całkowicie zabytkowe wersje) i:

Możliwość pobrania dowolnego produktu Microsoft (z wyjątkiem gier) jest głównym benefitem subskrypcji MSDN. W zależności od poziomu subskrypcji, programista ma dostęp do różnych SDK (Software Development Kit), narzędzi developerskich, serwerów Microsoft, aplikacji biznesowych (Axapta, Dynamics CRM), czy pakietów biurowych – Microsoft Office, Microsoft Publisher itp. Wszystkie pliki są dostępne w postaci plików ISO (łatwych do zamontowania jako wirtualne napędy CD/DVD albo do wypalenia na własnych nośnikach) lub plików instalacyjnych. Niektóre z plików są bardzo duże (na przykład,plik ISO z SQL Server 2012 zajmuje ponad 1.5 GB). Z tego powodu, dostępny jest specjalny akcelerator (dodatek do przeglądarki), który przyspiesza pobranie plików, wykorzystując sieć CDN.

Licencja MSDN przypada na jednego „użytkownika”. Jej posiadacz może używać do celów developerskich dowolną liczbę serwerów, czy innych produktów, udostępnianych w ramach tej subskrypcji. Nie potrzebuje on żadnych dodatkowych licencji (tzw. CAL-i, procesorowych itp.). Klucze licencyjne, przydzielane w ramach subskrypcji, są tzw. kluczami do wielokrotnej aktywacji. Jeżeli limit się wyczerpie, wystarczy nawiązać kontakt z biurem obsługi klienta (tym samym, co w przypadku normalnej aktywacji), wówczas kod licencyjny MSDN do instalacji oprogramowania będzie można używać na następnych, fizycznych lub wirtualnych, maszynach.

Warto dodać, że w ograniczonym zakresie można podłączyć do takiego środowiska użytkowników, którzy nie posiadają licencji MSDN – po to, aby mogli wykonać testy akceptacyjne (sprawdzić, czy aplikacja będzie działać w konkretnym środowisku z realnymi danymi). Organizacja może zbudować wówczas środowisko testowe w ramach licencji MSDN.

  • żeby tacy jak Ty tego nie kupowali, panie new Planeta(new Merkury().NazwaPlanety).
1

Bo w tym kraju mieszka może z 10 osób, które potrafią wykorzystać więcej niż połowę możliwości tego narzędzia. ;)

Już był temat o tym: Software w cenie nowego samochodu

0

Taniutko. Jeden program do rutingu od Mentor Graphics potrafi kosztować 750000 USD na rok. Ciekawe ile cały pakiet kosztuje? :-)

0

Sama cena nie jest szokująca, ale czasami cena w zestawieniu ze stopniem zabugowania programu już jest.

Przykład 1: ArcGIS 9. Program, w którym aby przesunąć widok mapy (fakt, że dużej) choćby o kilkanaście pikseli, trzeba czekać kilkadziesiąt sekund na dość mocnym sprzęcie na odświeżenie ekranu. Najlepsze jest to, że maszyna ma mnóstwo RAMu, który... leży odłogiem, bo ArcGIS nie umie go wykorzystać odpowiednio np. do buforowania / prerenderowania mapy. Może oni optymalizowali to pod macierz 256 dysków SSD, czy co?

Przykład 2: Rational Rose zainstalowany kiedyś u nas na wydziale. Nie dość, że ergonomia interfejsu była niewiele lepsza niż u kopiczka (łącznie z poukrywanymi "featurami") to jeszcze potrafił ni z tego ni z owego pokaszanić cały diagram zupełnie jak Word 6.0 numerację podrozdziałów.

0

ArcGIS 9. Program, w którym aby przesunąć widok mapy (fakt, że dużej) choćby o kilkanaście pikseli, trzeba czekać kilkadziesiąt sekund na dość mocnym sprzęcie na odświeżenie ekranu
No nie przesadzaj. Używałem właśnie dziewiątki na P4 z 768 MB RAM. Czasami może trzeba było czekać sekundę-dwie, ale nie dłużej. Co ty masz za mapy?

Najlepsze jest to, że maszyna ma mnóstwo RAMu, który... leży odłogiem, bo ArcGIS nie umie go wykorzystać odpowiednio np. do buforowania / prerenderowania mapy.
„piramidy” oczywiście potworzone?

0
maszynaz napisał(a):

Dlaczego aż 42 tys. zł?
http://www.promise.com.pl/aspx/produkt.aspx?pid=55061&n=visual_studio_2010_ultimate_-_licencja_elektroniczna

Dlaczego uważasz, że to drogo?
Roczne zarobki dobrego programisty .NET w Monachium, to około 60 tys. euro.
Roczne zarobki dobrego programisty .NET w Londynie, to około 50 tys funtów.
Visual Studio Ultimate kosztuje około 10 tys. euro. To wysoka cena, ale przystępna.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1