Prezi - wasze opinie

0

Kto słyszał to słyszał, kto nie to mówię:
Prezi to nowa forma prezentacji; tworzy się w nim "prezentacje interaktywne" i w przeciwieństwie do PowerPointa, itp. wymaga on do działania tylko Flasha.
[ sam niewiele mogę napisać; bawiłem się tym może z 10 minut... ]

Jak myślicie - pomysł się przyjmie czy nie?

0

niewypał, bo było i jest dużo takich już od dawna

0

Mi się podoba, chociaż nie używałem. Znam jeszcze coś takiego:
http://bartaz.github.com/impress.js/

1

Prezi

już się bałem że warszafka wymyśliła znowu jakieś pedalskie określenie -_-"

0

Pierwszy raz się z tym spotkałem bodajże jakiś rok temu.
http://temporal.pr0.pl/devblog/2011/05/13/prezi/

Nie przyjmie się. Chociażby był 3x lepszy od dowolnego konkurencyjnego programu nie przyjmie się. Ponieważ żeby stał się standardem musi ktoś w tym tworzyć prezentacje - jakieś 95% osób tworzących prezentację (tzn. tych nie mających na co dzień wiele wspólnego z informatyką) nie podejmie trudu uczenia się nowego narzędzia bo... po co skoro można w Power-Poincie.
Chociaż nie miałbym nic przeciwko gdyby te 5% osób zrobiło z tego jako-taką markę...

0

Całkiem fajne narzędzie, ale ma dwie wady:

  1. Wymaga sieci
  2. Jeżeli nie masz sieci to możesz wcześniej ściągnąć prezentację, ale nie działa ona pod linuxem.

W Prezi przygotowałem już prezentację na spotkanie WJUG i powiem tak. Jest to fajne narzędzie ponieważ pozwala na uzyskanie ciekawych efektów i nie wymaga zbyt dużo pracy. Próg wejścia do obsługi tego czegoś nie jest zbyt wysoki co powoduje, że można w miarę sprawnie przygotować naprawdę fajną prezentację. Dla mnie in plus.

0

Widziałem to parę tygodni temu (albo coś bardzo podobnego) w akcji i wywarło na mnie duże wrażenie. Myślę, że będzie coraz częściej wykorzystywane, bo jest naprawdę efektowne.

0

Zaznaczyłem Niewypał jak tylko przeczytałem, że wymaga Flasha.

0

Wypał, pare prezentacji na IGK 2012 bylo w tym robione i wrazenia pozytywne.

0

Czy można prezentację wykonaną w PREZI zapisać w jakiś sposób na komputerze tak aby odtwarzać już później bez użycia Internetu??? Pomocy....:)

0

Będę próbować, wiem , że można opublikować, ale czy do odtwarzania, na przykład w miejscu pracy jest potrzebne połączenie z siecią???

1

Przecież Flash powstał dla prezentacji, a to potem paru ludzi odkryło, że to można zastosować w internecie (i początkowo był to Shockwave).

0

Powiem wam szczerze, że mój dyrektor w gimnazjum uwielbiał prezi i kazał nam robić co chwilę jakieś prezentacje na fize (nauczyciel fizyki) na prezi i tak co temat mieliśmy zrobić małą prezentację wstawić na e-learning (google docs) i tak się za to później oceny dostawało (jedyny + nie było żadnych kartkówek/sprawdzianów) ;P

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1