Czy jesteś chętny do projektu?

0

Ilu z Was byłoby skłonnych wziąć udział w projekcie, który nie przyniósłby żadnych korzyści materialnych, ale też żadnych kosztów nikt by nie ponosił?
Mam na myśli sytuację, gdy pewna osoba wpada na pomysł projektu, tworzy wstępne diagramy UML oraz ma rozpisane kilka podstawowych dokumentów towarzyszących podczas projektu.
Taka osoba chce złożyć team i w nim programować dany projekt. Projekt darmowy.

Sądzę, że w takiej sytuacji wielu by odpowiedziało "to zależy od projektu", toteż w ankiecie umieszczam taką odpowiedź, ale jednocześnie prosiłbym o napisanie posta z informacją o tym jaki projekt dany user uważa za odpowiedni do podjęcia takiej "pracy".

Poza tym co myślicie o projektach robionych "w garażu". Opłaca się (Nie tylko w sensie materialnym)?

ps: Pytanie nie dotyczy mnie. Proszę nie sugerować sobie, że mam projekt do zrobienia i pomysł jakiś. Bardziej chodzi mi o taką hipotetyczną sytuację i co o tym myślą inni programiści.

0

Wziąłbym udział w projekcie, ale projekt musiałby mnie zaciekawić. Poza tym, nie wyraziłbym zgody na napisanie gotowca (bo projekt jest darmowy) po czym pomysłodawca zgarnia całą kasę. Jeżeli ktokolwiek zaczyna zgarniać już pieniądze, to biorą je wszyscy którzy brali udział w projekcie.

0

Musi być jakiś (biznes) plan... w końcu niejednemu i niejednokrotnie zdarzyło się wziąć udział w jakimś niewypale.
Jeśli widzę, że mam do czynienia z poważnymi ludźmi, to wezmę udział.

Na coś co w ogóle zysku nie przyniesie nie mam czasu ani chęci.

6
Mam pomysła napisał(a)

żadnych kosztów nikt by nie ponosił

To nie jest możliwe. Poświęcenie czasu, to też jest koszt.

0

Tak, ale projekt może dać nieocenione doświadczenie lub rozgłos co też jest pewnym wynagrodzeniem. Także równie dobrze można powiedzieć, iż projekt mimo, że nie da wynagrodzenia materialnego daje inne wynagrodzenie.
Kwestia spojrzenia na świat, więc następnym razem spójrz obiektywnie w obie strony :)

0

Fakt, doświadczenie jest zyskiem, ale jak powiedział @somekind kosztem jest czas. Nie każdy projekt daje przecież doświadczenie (np programista w teamie noobów odwali często większość roboty, a i tak go to wiele nie nauczy bo jest profesjonalistą), więc czas ten może być stracony.

0
Mam pomysła napisał(a)

Tak, ale projekt może dać nieocenione doświadczenie lub rozgłos co też jest pewnym wynagrodzeniem. Także równie dobrze można powiedzieć, iż projekt mimo, że nie da wynagrodzenia materialnego daje inne wynagrodzenie.
Kwestia spojrzenia na świat, więc następnym razem spójrz obiektywnie w obie strony :)

Owszem, można tak powiedzieć i jak najbardziej się z tym zgadzam, nigdy też nie twierdziłem, że jest inaczej. Więc o co Ci chodzi z patrzeniem w obie strony?

1

Po prostu o tym nie napisałeś, więc nie wiedziałem, czy o tym wiesz tylko to pominąłeś, czy może jesteś jednostronny i nie widzisz zalet.

0

nie przyniósłby żadnych korzyści materialnych

Dalej nie czytam.

Tak, ale projekt może dać nieocenione doświadczenie lub rozgłos

Tak, 15 latek ma jakiegoś "pomysła" i to mi da rozgłoś i doświadczenie. Doświadczenie to zyskam jak zatrudnię sie w dobrej firmie. Zejdź na ziemię.

0

Pokrętna logika. Napisałem o tym, bo odnosiłem się do tego, co Ty napisałeś. Pisałeś o kosztach, nie o korzyściach, więc może to jednak nie ja jestem jednostronny?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1