Czy w Polsce może powstać drugi Facebook?

0

Czy w naszym kraju może powstać drugi Facebook? Nie chodzi dosłownie o kolejny portal społecznościowy ale jakikolwiek portal czy aplikację internetową o ogólnoświatowym zasięgu, który będzie na siebie zarabiał. Jedyny polski portal o podobnej skali działalności jaki znam to www.filestube.com założony przez Arkadiusza Seńko i Macieja Zawiszę de Sulima. Filestube ma 26 milionów unikalnych użytkowników miesięcznie, około 1/3 wejść jest z wyszukiwarek. Niestety Filestube może zniknąć równie spektakularnie jak się pojawił, a to przez ustawy typu ACTA, SOPA i podobne, dlatego, że prowadzi do stron z pirackim contentem.

Czy znacie przykłady innych polskich stron, które osiągnęły coś poza granicami naszego kraju? Czy uważacie, że nasze przepisy oraz tzw. klimat dla biznesu sprzyja powstawaniu takich przedsięwzięć?

0

Polska nie jest nastawiona przyjaźnie do wielkiego biznesu IT, ale zdecydowanie wierzę, że to możliwe ;) (w sumie sam pracuję nad czymś co mogłoby być całkiem duże...), nasza-klasa gdyby chciała mogła zwojować rynek, przynajmniej europejski, ale mają kiepską politykę handlowo-rozwojową, mówiąc w skrócie: zatrzymali się w miejscu już jakiś czas temu. Zresztą, oni i tak jedynie chcieli zorganizować coś na krajowym podwórku, ba nawet nie myśleli, że i to im się uda, a to błąd. Każdy powinien choć minimalny procent etapu przemyśleń i projektu poświęcić na to, że może jednak być z tego wielka sprawa.

0

Serwis stworzony (w 2009 roku) między innymi przez gościa który jest rok wyżej ode mnie na studiach: zadane.pl. Aktualnie jeden z największych portali edukacyjnych w kraju. Poza tym z tego co wiem są już wersje zagraniczne (niemiecka i rosyjska chyba). Może nie jest to jeszcze facebook, ale kto wie? ;)

0

Jakiś czas temu ruszył portal: http://clicxs.com/ stworzyło go czterech studentów uniwersytetu Warszawskiego: Tomasz Kulczyński (zwycięzca międzynarodowej olimpiady informatycznej, dwukrotny mistrz polski i europy środkowej w programowaniu zespołowym), Piotr Niedźwiedź (mistrz polski w programowaniu zespołowym), Wojciech Śmietanka (dwukrotny mistrz polski i europy środkowej w programowaniu zespołowym) i Tomasz Kułakowski.

Jak sami mówią: "Naszym celem nie jest jednak wyprzedzenie Allegro w Polsce, ale międzynarodowa ekspansja."

Mają łeb na karku, więc trzeba mieć nadzieję, że coś z tego będzie. Wolą założyć międzynarodową firmę w Polsce niż pracować dla google czy facebooka z czego należy się tylko cieszyć.

Mam nadzieję, że firma się będzie rozwijać, ponieważ gdzieś czytałem, że od pewnego czasu przynosi dochody.

0

"Jak sami mówią: "Naszym celem nie jest jednak wyprzedzenie Allegro w Polsce, ale międzynarodowa ekspansja.""

No cóż allegro było pierwsze więc raczej go nie pokonają. Ludzie są przyzwyczajeni do allegro i na pewno tak łatwo nie pójdą za nową grupą Panów dorobkiewiczów. Po powstaniu naszej-klasy też był bum ta tego typu portale ale to NK była pierwsza i wygrała. Ciekawe kto korzysta np. z takiego czegoś jak "moikrewni.pl, zrodzina.pl"...no cóż nie każdy chce wszystko upubliczniać w sieci.

Jak ktoś ma kasę by sobie zafundować szybką farmę serwerów,zatrudnić programistów, marketingowców... to może sobie taki serwis o dowolnej tematyce stworzyć i zarabiać.

0

W ogóle co to za pomysły żeby się uczyć w grupach, dawać zdjęcia swojej rodziny na publiczne portale itp? Ja jak chciałem się czegoś nauczyć to zawsze sam musiałem do wszystkiego dochodzić i nik mi nie pomagał.

ja też mogę podać przykład takiego portalu - niektóre są naprawdę bardzo ciekawe np: http://slubowisko.pl/
Sam bym sobie taki portalik stworzył ale nie mam tyle kasy by to ruszyć z miejsca. W spółki też nie wejdę bo jestem bardzo skąpy i samolubny co w konsekwencji sprawia że nie spodobało by mi się dzielenie zdobytymi dochodami z innymi ludzmi(współpracownikami).

0
atomek32 napisał(a)

W ogóle co to za pomysły żeby się uczyć w grupach, dawać zdjęcia swojej rodziny na publiczne portale itp? Ja jak chciałem się czegoś nauczyć to zawsze sam musiałem do wszystkiego dochodzić i nik mi nie pomagał.

Dochodziłeś, dochodziłeś i co z tego masz? Musisz pisać zlecenia za 20zł na 4programmers w ramach zarobku i trollować na forum w ramach rozrywki.

0

"Dochodziłeś, dochodziłeś i co z tego masz? "

A chociażby to że każdy program na studiach sam napisałem i nie musiałem nikogo o to prosić. poza tym nauczyłem się wielu ciekawych RZeczy które w każdej chwili mogą mi się przydać. Wiedza jest bezcenna. Nie należę do ludzi którzy chodzą na korepetycje itp. - nigdy z czegoś takiego nie musiałem korzystać. Mam naturę samouka jak Thomas Alva edison.

0
atomek32 napisał(a)

A chociażby to że każdy program na studiach sam napisałem i nie musiałem nikogo o to prosić.

Nie chcę Cie martwić, ale to nie jest żadne osiągnięcie.

poza tym nauczyłem się wielu ciekawych RZeczy które w każdej chwili mogą mi się przydać. Wiedza jest bezcenna. Nie należę do ludzi którzy chodzą na korepetycje itp. - nigdy z czegoś takiego nie musiałem korzystać.

A szkoda, bo powinieneś skorzystać z korepetycji z języka polskiego. Bo na korepetycje z czytania ze zrozumieniem jest za późno.

0
JumpSmerf napisał(a)

Wolą założyć międzynarodową firmę w Polsce niż pracować dla google czy facebooka z czego należy się tylko cieszyć.

To z pewnością napawa optymizmem i również trzymam kciuki. Szkoda tylko, że w swoim sturtupie nie wykorzystali swojej wiedzy, nie napisali jakiegoś innowacyjnego algorytmu. Serwisów aukcyjnych z odwróconą licytacją powstało już naprawdę sporo, to nie jest nic nowatorskiego. Znacznie bardziej interesujący i nowatorski jest np. inny polski serwis www.codility.com.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1