Praca Warszawa - co polecacie?

Odpowiedz Nowy wątek
2012-01-04 12:46
0

Może ktoś polecić coś wartego uwagi w branży IT w Warszawie? Nie mam doświadczenia zawodowego w tym kierunku (w sumie to gdzie je zdobyć?).
Kontaktowałem się z NSN (a przynajmniej próbowałem). Zadzwoniłem, zostałem kilka razy przełączany do różnych działów aż w końcu miałem dostać numer do kadr, wtedy Pani po dłuższej po prostu się rozłączyła...


...

Pozostało 580 znaków

2012-01-04 14:03
0

Przy braku doświadczenia uderzałbym do dużych korporacji, bo oni często mogą sobie pozwolić na zatrudnianie ludzi bez doświadczenia zeby ich sobie "wychować". Zainteresuj się więc takimi firmami jak chociażby IBM.


Masz problem? Pisz na forum, nie do mnie. Nie masz problemów? Kup komputer...

Pozostało 580 znaków

2012-01-04 14:09
0

No właśnie, jak to jest, ja od zawsze byłem przekonany, że duże firmy potrzebują już zorganizowanych i porządnych pracowników :D


...

Pozostało 580 znaków

2012-01-04 17:31
0

Wręcz przeciwnie. Małych firm nie stać na zatrudnienie pracownika który niewiele umie, bo płacić mu trzeba a zysków nie generuje. Dlatego też zwykle w małych firmach płacą mniej a wymagają więcej (i jednocześnie wszystko dzieje się "szybciej")
Duże korporacje stać na to żeby zatrudnić taką osobę i przez kilka miesięcy do niej "dokładać", żeby potem odebrać to sobie z nawiązką. Poza tym korporacje myślą perspektywicznie - dzisiaj technologia X jest popularna, jutro będzie Y, więc trzeba się liczyć z koniecznością zmiany kwalifikacji u pracowników (a więc też z sytuacja posiadania pracowników którzy jeszcze się "uczą"). No i w korporacjach tylko przed jakimś releasem/deadlinem robi się czasem gorąco, w innych sytuacjach jest raczej spokojnie więc jest czas się douczać.


Masz problem? Pisz na forum, nie do mnie. Nie masz problemów? Kup komputer...

Pozostało 580 znaków

2012-01-11 16:02
0

Zgłosiłem się do IBM, fakt są ogłoszenia, że studentów przyjmą (na testerów oprogramowania czy coś takiego), ale oczywiście odpisali mi, że dziękują, ale jednak nie...
Napisałem do Comarch w wawie, też odpowiedź taka jak wszędzie.


...

Pozostało 580 znaków

2012-01-11 16:07
0

Hmm może masz źle napisane CV? Pamiętaj, że jeżeli nie masz doświadczenie zawodowego to w CV musisz tam wpisać wszystkie posiadane umiejętności oraz projekty zrealizowane na studiach, jako freelancer lub w czasie wolnym.

Pozostało 580 znaków

2012-01-11 16:35
niewolnik
0

A ja dostałem robote za ... 8zl/h na reke przy frameworku kohana ... w malej firmie... zdalnie.. Czy.. warto zostac jesli widze ze "główny programista" jest niekumaty?
pomijajac stawke chcialbym sie cos od kogos nauczyc a widze ze sie nie naucze.. poza tym co sam "obczaje" w projektach jak pies przemielony z budą.. (moja 1 praca).

Pozostało 580 znaków

2012-01-11 16:40
0

W CV nie zamieszczałem poza umiejętnościami opisu projektów, w których brałem udział. Ze studiów to raczej jakieś super proste, więc nic wartego uwagi, a dla postronnych osób też jakieś niezbyt skomplikowane aplikacje budowałem, więc w sumie nie mam się czym pochwalić za szczególnie.

Ja bym bardzo chętnie przyjął robotę mniej lub bardziej ciekawą - obecnie jakąkolwiek, bo kasa potrzebna, a kompletne 0 widzę z robotą. Zdalnie za 8 zł to ładnie, też bym sobie tak popracował, nawet jeśli to praca ma być tylko w cudzysłowie, swoje projekty kręcić na boku, a za jakieś klepanie kasa jakaś leci...


...

Pozostało 580 znaków

2012-01-11 17:12
0
niewolnik napisał(a)

A ja dostałem robote za ... 8zl/h na reke przy frameworku kohana ... w malej firmie... zdalnie.. Czy.. warto zostac jesli widze ze "główny programista" jest niekumaty?
pomijajac stawke chcialbym sie cos od kogos nauczyc a widze ze sie nie naucze.. poza tym co sam "obczaje" w projektach jak pies przemielony z budą.. (moja 1 praca).

nie licz ze sie od kogos czegos nauczysz robiac strony i to zdalnie ;)
osobiscie rozgladalbym sie za czyms innym, gdzie znajdziesz lepsze stawki. 8zł to dla mnie jakieś nieporozumienie. piszesz pierwsza praca, ale cos juz zapewne umiesz, do tego kohana itp.; poszukaj na boku lepszych ofert.
ja pracując zdalnie ustalam indywidualnie cene za projekt a nie za godzine,co w wyniku na godzine jest o wiele wiecej;) (30-50zl najczesciej, dodatkowym plusem są czasem bonusy gdzie 50zł zarobisz za pare minut roboty albo stówę za parenaście-dziesiąt - ale to czasami).
technologie rowniez PHP/itd.
a jak Cie zdalnie niby kontroluja z godzinami pracy? bo wg mnie to daje nieco pola do manewru;)


homepage
<font size="1">Jeśli starasz się, by Twój system był idiotoodporny, zawsze znajdzie się idiota, który jest bardziej pomysłowy od Ciebie.</span>
edytowany 5x, ostatnio: Coldpeer, 2012-01-11 17:19
A duże projekty też robisz? Mierzysz wtedy dokładnie czas faktycznie spędzony nad CAŁYM projektem, włącznie z komunikacją z klientami, pisaniem maili, zastanawianiem się, sprawdzaniem dokumentacji itp.? W dużych projektach znacznie łatwiej o niedoszacowanie i gdy zastosujesz model "fixed-price", to możesz na tym wyjść kiepsko. Antyrekord, o którym słyszałem, to projekt, który trwał już chyba roboczolatami i mimo że kosztował pięciocyfrową kwotę, stawka wyszła ostatecznie na poziomie ~5zł / h. - bswierczynski 2012-01-12 20:53

Pozostało 580 znaków

2012-01-11 17:26
niewolnik
0

Pisze raport za kazdym razem co zrobiłem. Niby pole do manewru jest ale od naciągania poprostu facet zwalnia ... rozmawiałem z kimś kto robił na okresie próbnym za jescze niższą stawkę.. (6) niby mam 8 zł ale jakoś tak połowe dnia mi to rozwala za który kasy nie biorę bo czekam aż ktoś coś prześle potem sprawdzi potem powie o co chodzi...
na dodatek projekty są w nieudokumenrowanym frameworku :P. Wiec nie wiem czy nie lepiej na pierszą pracę przejść się do firmy jakiejś i zarobić mniej ale mieć od kogo sie nauczyc :).

Lepiej mniej zarobić i nauczyć się więcej niż odwrotnie. Jak będziesz miał wiedzę to i zarobki ci się zwiększą. - 0x200x20 2012-01-11 17:29
Zgadzam się: na początku kariery zdecydowanie lepiej zainwestowąć w wiedzę i nie patrzeć na zarobki -- chyba że masz naprawdę nóż na gardle. I tak powinieneś jednak dążyć do podszkolenia się, choćby na własną rękę (ja się większości rzeczy nauczyłem samodzielnie, a nie patrząc na kogoś -- przeważnie należałem do tych lepszych, gdzie bym nie pracował). W pracy, której opisujesz, zdajesz się nie mieć ani kasy, ani okazji do nauki dobrych nawyków, więc pracuj sobie i równolegle rozglądaj się za inną. Oszukiwać nie ma co, nikt Cię do pracy za tyle nie zmusza. - bswierczynski 2012-01-12 21:00

Pozostało 580 znaków

2012-01-12 20:56
0

@lolq:
Dawaj tu to CV. Najlepiej: ogłoszenia o pracę + odpowiednie CV. Zobaczymy, może znajdziemy coś, co jest nie tak. Jako starszy programista zajmuję się też rekrutacją ludzi i w tym tygodniu przejrzałem póki co kilkanaście CV. Od dość dawna rekrutuję i pośród zgłoszeń widywałem zarówno kiepskie, jak i dobre CV. Może będę w stanie coś pomóc.

Jeśli nie chcesz tutaj dać CV (możesz zaiksować wszystkie prywatne dane), możesz się odezwać do mnie na priva. Postaram się zerknąć choć nie obiecuję że znajdę czas do końca tygodnia, bo mam teraz trochę innych rzeczy na głowie.

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz
Liczba odpowiedzi na stronę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0