Praca Warszawa - co polecacie?

0

Może ktoś polecić coś wartego uwagi w branży IT w Warszawie? Nie mam doświadczenia zawodowego w tym kierunku (w sumie to gdzie je zdobyć?).
Kontaktowałem się z NSN (a przynajmniej próbowałem). Zadzwoniłem, zostałem kilka razy przełączany do różnych działów aż w końcu miałem dostać numer do kadr, wtedy Pani po dłuższej po prostu się rozłączyła...

0

Przy braku doświadczenia uderzałbym do dużych korporacji, bo oni często mogą sobie pozwolić na zatrudnianie ludzi bez doświadczenia zeby ich sobie "wychować". Zainteresuj się więc takimi firmami jak chociażby IBM.

0

No właśnie, jak to jest, ja od zawsze byłem przekonany, że duże firmy potrzebują już zorganizowanych i porządnych pracowników :D

0

Wręcz przeciwnie. Małych firm nie stać na zatrudnienie pracownika który niewiele umie, bo płacić mu trzeba a zysków nie generuje. Dlatego też zwykle w małych firmach płacą mniej a wymagają więcej (i jednocześnie wszystko dzieje się "szybciej")
Duże korporacje stać na to żeby zatrudnić taką osobę i przez kilka miesięcy do niej "dokładać", żeby potem odebrać to sobie z nawiązką. Poza tym korporacje myślą perspektywicznie - dzisiaj technologia X jest popularna, jutro będzie Y, więc trzeba się liczyć z koniecznością zmiany kwalifikacji u pracowników (a więc też z sytuacja posiadania pracowników którzy jeszcze się "uczą"). No i w korporacjach tylko przed jakimś releasem/deadlinem robi się czasem gorąco, w innych sytuacjach jest raczej spokojnie więc jest czas się douczać.

0

Zgłosiłem się do IBM, fakt są ogłoszenia, że studentów przyjmą (na testerów oprogramowania czy coś takiego), ale oczywiście odpisali mi, że dziękują, ale jednak nie...
Napisałem do Comarch w wawie, też odpowiedź taka jak wszędzie.

0

Hmm może masz źle napisane CV? Pamiętaj, że jeżeli nie masz doświadczenie zawodowego to w CV musisz tam wpisać wszystkie posiadane umiejętności oraz projekty zrealizowane na studiach, jako freelancer lub w czasie wolnym.

0

A ja dostałem robote za ... 8zl/h na reke przy frameworku kohana ... w malej firmie... zdalnie.. Czy.. warto zostac jesli widze ze "główny programista" jest niekumaty?
pomijajac stawke chcialbym sie cos od kogos nauczyc a widze ze sie nie naucze.. poza tym co sam "obczaje" w projektach jak pies przemielony z budą.. (moja 1 praca).

0

W CV nie zamieszczałem poza umiejętnościami opisu projektów, w których brałem udział. Ze studiów to raczej jakieś super proste, więc nic wartego uwagi, a dla postronnych osób też jakieś niezbyt skomplikowane aplikacje budowałem, więc w sumie nie mam się czym pochwalić za szczególnie.

Ja bym bardzo chętnie przyjął robotę mniej lub bardziej ciekawą - obecnie jakąkolwiek, bo kasa potrzebna, a kompletne 0 widzę z robotą. Zdalnie za 8 zł to ładnie, też bym sobie tak popracował, nawet jeśli to praca ma być tylko w cudzysłowie, swoje projekty kręcić na boku, a za jakieś klepanie kasa jakaś leci...

0
niewolnik napisał(a)

A ja dostałem robote za ... 8zl/h na reke przy frameworku kohana ... w malej firmie... zdalnie.. Czy.. warto zostac jesli widze ze "główny programista" jest niekumaty?
pomijajac stawke chcialbym sie cos od kogos nauczyc a widze ze sie nie naucze.. poza tym co sam "obczaje" w projektach jak pies przemielony z budą.. (moja 1 praca).

nie licz ze sie od kogos czegos nauczysz robiac strony i to zdalnie ;)
osobiscie rozgladalbym sie za czyms innym, gdzie znajdziesz lepsze stawki. 8zł to dla mnie jakieś nieporozumienie. piszesz pierwsza praca, ale cos juz zapewne umiesz, do tego kohana itp.; poszukaj na boku lepszych ofert.
ja pracując zdalnie ustalam indywidualnie cene za projekt a nie za godzine,co w wyniku na godzine jest o wiele wiecej;) (30-50zl najczesciej, dodatkowym plusem są czasem bonusy gdzie 50zł zarobisz za pare minut roboty albo stówę za parenaście-dziesiąt - ale to czasami).
technologie rowniez PHP/itd.
a jak Cie zdalnie niby kontroluja z godzinami pracy? bo wg mnie to daje nieco pola do manewru;)

0

Pisze raport za kazdym razem co zrobiłem. Niby pole do manewru jest ale od naciągania po prostu facet zwalnia ... rozmawiałem z kimś kto robił na okresie próbnym za jescze niższą stawkę.. (6) niby mam 8 zł ale jakoś tak połowe dnia mi to rozwala za który kasy nie biorę bo czekam aż ktoś coś prześle potem sprawdzi potem powie o co chodzi...
na dodatek projekty są w nieudokumenrowanym frameworku :P. Wiec nie wiem czy nie lepiej na pierszą pracę przejść się do firmy jakiejś i zarobić mniej ale mieć od kogo sie nauczyc :).

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0