Muzyka godna polecenia

0

Zdecydowałem się nie dawać harfy, przynajmniej póki co, bo ją zamieścił niedawno @trojanus (tutu harfa). Natomiast chyba warto za to dać to wykonanie "Suity nr 1 G-dur BWV 1007" Jana Sebastiana Bacha; "nr 1" oznacza, że to pierwsza suita z cyklu sześciu suit na wiolonczelę.

W tej samej tonacji, czyli G-dur, jest na przykład "Eine kleine Nachtmusik" Mozarta.

W miarę spokojnie brzmi, choć na pewno nie do snu. ;)

0

Nie wiem, czy "Serenada na orkiestrę smyczkową G-dur KV 525" Wolfganga Amadeusa Mozarta już była. W każdym razie dziś będzie, z uwagi na podobieństwo tonacji do wczorajszej "Suity nr 1 G-dur" Bacha. Zapewne większość z nas zna tę serenadę pod nazwą "Eine kleine Nachtmusik" (dosł. 'mała nocna muzyka'). :)

Dzieło ma cztery części: (I) Allegro, (II) Romanze: Andante, (III) Menuetto: Allegretto oraz (IV) Rondo: Allegro. I to tyle, co mogę o nim powiedzieć, z uwagi na moją nieznajomość tematu. Muszę poduczyć się terminologii z muzyki poważnej. <brakuje mu czasu>

Enjoy!

1

Pewne odświeżenie instrumentalne, bo flet. "Kwartet fletowy C-dur KV. 285b" Wolfganga Amadeusza Mozarta. Z wczorajszą serenadą łączy go ten sam autor oraz skala. Instrumentów strunowych oczywiście nie zabrakło (skrzypce, altówka, wiolonczela). Przyjemne melodie.

0

Flet, jak ostatnio; tym razem, hm, "w akompaniamencie" całej, dużej orkiestry. Filharmonia Narodowa prezentuje wykonanie utworu Wolfganga Amadeusa Mozarta "I Koncert fletowy G-dur (KV 313)".

Części to: (I) Allegro maestoso; (II) Adagio ma non troppo; (III) Rondo: Tempo di Menuetto.

0

Dziś krótko, bo około 5 minut. Także inny kompozytor, inny instrument. Ta sama skala, co wczoraj. Rousseau gra na pianinie trzeci utwór ze zbioru Ferenca Liszta "Consolations".

Gładko, delikatnie. Szkoda, że tak krótko.

1

@Silv:

Silv napisał(a):

Instrumentów strunowych ciąg dalszy. Na harfę jeszcze nie czas, ale to chyba dobrze, bo nie wszystkie instrumenty smyczkowe były. Dziś jest viola da gamba

Jako ciekawostkę powiem że choć wygląda jak dziwna wiolonczela, pod pewnymi względami (fakt posiadania progów, ilość strun i ich strój) viola da gamba ma więcej wspólnego z gitarą.

Współczesną wariacją na temat jest instrument o marketingowej nazwie GuitarViol, który wszyscy na pewno słyszeli (często z mnóstwem nałożonych efektów) w soundtrackach filmów i seriali.

0

1

Nawet nie wiedziałem że uzbierała na teledysk

0

Ja uwielbiam Marinę, jeśli nie znacie to gorąco polecam. Mam całą listę moich ulubionych piosenek Mariny (najnowsza płyta jest cudowna ❤️). Wrzucam dzisiaj piękną balladę o tym, żeby otworzyć serce i nie bać być wrażliwym i szczerym względem swoich emocji ❤️

1

ach, te piękne flażolety

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0