Na jakiej zasadzie sprzedawać oprogramowanie?

0

Witam.
Napisałem klona polskiego serwisu allegro.pl. Przychodzi teraz kwestia sprzedaży, i nie wiem co wybrać, co będzie najlepszym rozwiązaniem.
Stoję przed wyborem:
a) udostępnić projekt w internecie, ale w licencji zakazać użytkowania powyżej 30 dni.
b) sprzedawanie, nie pokazując źródła przed zakupem.
c) ??!?!? wasza propozycja ?!?!?!
Jak wasze firmy sprzedają takie systemy? Co będzie opłacalne dla mnie?

0

Najbardziej korzystna finansowo będzie opcja otworzenia drugiego Allegro przy założeniu, że zdobędziesz sprzedawców i klientów.

0

myślę, że nie stać mnie na to. Trzeba dużych nakładów finansowych na reklamy. Walka Dawida z Goliatem, ale w tym przypadku Dawid jest skazany na porażkę.

Odtworzeniem zajmie się mój klient, gdyż dla niego miałem stworzyć kopię allegro. Niestety, wszystkie systemy aukcyjne w internecie są "g**no" warte, nie mają zaawansowanych opcji przeszukiwań przedmiotów.

System widzę w formie sklepów internetowych - łatwo go można zmienić z portalu aukcyjnego na sklep. Z sklepu coś w stylu exsite.pl i innych warezów.

0

Czy kod jest w jakiś sposób zabezpieczony ionCube (zakładam, że projekt jest w PHP) lub czymś podobnym? W innym wypadku trudno będzie uniknąć sytuacji gdy ktoś odkupi kod, a następnie będzie go modyfikował i odsprzedawał dalej bez Twojej wiedzy. Chyba, że razem z projektem zamierzasz sprzedać również prawa majątkowe?!

0

System jest oparty na silniku XVweb (licencja LGPL), a dodatek do niego będę sprzedawać (xvAuctions).
Ten dodatek chcę by był niezakodowany, bo wiem z własnego doświadczenia, że mało jest chętnych na zakodowane systemy.

Chciałbym to sprzedawać na licencji 1 domena. Każda kolejna + dokup nowej to kolejna kwota. Reszta mnie nie obchodzi czy sobie zmodyfikuje go czy cokolwiek innego.

Wiem, że na pewno będą przypadki piracenia. W takim przypadku dodam chociażby do systemu zwykły tag <img> z odnośnikiem do jakiegoś obrazka na moim serwerze, dzięki czemu będę miał wiedzę o instalacji systemu - gdzie i jak. Jak znajdę takiego pirata, to co mogę z nim zrobić? Jest jakaś szansa że odzyskam od niego utraconą kase?

0

Wiem, że na pewno będą przypadki piracenia. W takim przypadku dodam chociażby do systemu zwykły tag z odnośnikiem do jakiegoś obrazka na moim serwerze, dzięki czemu będę miał wiedzę o instalacji systemu - gdzie i jak. Jak znajdę takiego pirata, to co mogę z nim zrobić? Jest jakaś szansa że odzyskam od niego utraconą kase?

No jak najbardziej! Jeżeli ktoś wykorzystuje twój projekt w celach komercyjnych bez twojej zgody - sprawa jest z góry wygrana w sądzie.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0