Microsoft i testowanie softu

0

Joł,

pytanie do kogos kto siedzi w licencjach itp:

Tworze sobie jakis soft, w pewnym momencie klient zyczy sobie aby byla możliwośc integracji z zewnętrznymi programami, konkretnie banalny eksport danych w formacie MS Excel.
W firmie mam windowsy, ale dotychczas nie potrzebowałem używać softu "biurowego" stricte pod windows, bo mam openoffica i mi starcza.
Aby przetestowac i dać gwarancje, że mój program działa musze sprawdzić czy excel faktycznie obsługuje stworzony plik czy nie.
No i tu jest problem, bo taki excel ma kilka wersji a licencja BOX dla malych firm to wydatek ~1400zl brutto.

A wiec, czy można dostać Offica itp taniej, wylacznie do testowania?
Czy kupienie office oem dla uzytkownikow domowych / licencja edukacyjna, umozliwia testowanie oprogramowania i ewentualne wykorzystanie legalnego offica nie zlamie licencji.

Z gory thx za odpowiedź.

0

A może wystarczy Excel Viewer? Tylko nie wiem jak z użyciem komercyjnym.

0

Licencja domowa czy edukacyjna nie jest komercyjna. Może lepiej jednak wykorzystać triala?

0

Office 2010 dla Użytkowników Domowych i Małych Firm Trial
masz triala dla firm więc nie widzę dlaczego miałbyś łamać licencję instalując go i testując na nim

0

Odpowiedni sformatowany plik CSV jest interpretowany przez EXCELA tzn. wyświetla każdą liczbą w osobnej komórce. Nie widzę potrzeby generowania pliku w binarnym formacie xls. Z kolei jeżeli musi być koniecznie ten EXCEL i ma być otwierany przez jakiegoś w miarę aktualnego EXCELA to wystarczy zapisać plik w formacie XML Spreadsheet: http://msdn.microsoft.com/en-[...]a140066%28v=office.10%29.aspx przykład na wiki: http://en.wikipedia.org/wiki/Microsoft_Office_XML_formats

0

Adam ale to w większości przypadków jest narzucone przez klienta - np. Chiński odbiorca chce faktury jako xsl w dokładnie zdefiniowanym formacie bo ma naklepany całego robota w vba, który mu takie faktury importuje do systemu (przypadek autentyczny)

0

motyw z excelem jest taki ze raporty biznesowe to czesto nie tylko dane tabelaryczne ktore mozna latwo eksportowac do CSV, w tym konkretnym przypadku musze wrzucic obrazki, formatowanie itp itd no i ma sie otwierac w excelu :)

jako ze klepie w php to microsoft wydal liba w tym jezyku wlasnie do excela wiec uzywanie innych formatow to wynajdywanie kola od nowa :P

co do tego triala, to wiecie czy mozna to zainstalowac, odinstalowac, znow zainstalowac, znow odinstalowac itd?

0

Nie dokonuj aktywacji - masz 30 uruchomień (liczone łącznie dla każdej aplikacji) Triala "za darmo".

0

zawsze możesz go zainstalować na wirtualce :P

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0