textsrv.com - text enhance

0

To jest właśnie mój problem(w temacie). Mam przeglądarke firefoxa i dodatek shocwave flash. Do wczoraj wszystko pięknie działało. Aż do momentu, gdy zagrałem sobie w jakąś gierkę flashową i od tamtej pory pojawia mi się reklama kontekstowa (a dokładniej to podkreśla kilka wyrazów w tekście) i wyświetla reklamę. Na wszystkich stronach tą samą. Szukałem wszędzie. Na stronie mozili znają problem, ale podane rozwiązania nie działają. Na innych zalecają skanowanie, więc skanowałem nortonem i Malwarebytes anti-mailware i nic.
Zauważyłem, że wyłączenie dodatku shockwave flash wyłącza tego wirusa. I nie wiem co dalej. Jak go usunąć? Gdzie go znaleźć? Jakieś pomysły?

Jesteście ostatnią deską ratunku ;)

0

jest taki programik jak hijack this - ja nim X lat temu nie raz czyściłem ludziom komputery z syfu który wchodził przez te ich IE..
druga rzecz to zainwestować w adblocka i zablokować domenę "textsrv.com" - powinno pomoc

0

Spróbuje Hijack'a. Mam adblocka, ale on tylko zamaskuje problem, bo wirus cały czas będzie.
Dziwne, że taki powszechny problem, a nie ma żadnego skutecznego rozwiązania. W każdym razie jeszcze nie znalazłem ;(

0

Jaki wirus? Pewnie jakąś reklamę jako wirusa postrzegło, tyle. Odpal adblocka i sobie używaj. Żadnego 'wirusa' zapewne nie będzie.

0

@Demonical - ale post autora sugeruje, że kontekstowa dodaje mu się teraz na każdą możliwą stronę. Przynajmniej ja tak zrozumiałem, bo nad istnieniem reklamy kontekstowej (szczególnie jak zna się to określenie) na jednej stronie autor by się raczej nie rozwodził..

0

ta reklama wygląda właśnie tak:

http://imageshack.us/photo/my-images/715/fotojs.png/

Po najechaniu na Houston też się pojawia. Jest ich co najmniej 3 i różni się kolorami linków. Na każdej to znaczy na każdej: wp, onet, interia, 4programers, wikipedia... ...do nieskończoności. Jak taki szkodnik się nazywa? Spyware, malware? Cały dzień siedzę i pół nocy. Wcale nie czekam na gotowe, ale sam nie daje rady.

0

a zainstaluj druga kopie przegladarki do innego folderu - tez to jest? albo spod IE?
cos w hijack znalazłeś?

0

w drugim firefoxie to nie występuje, bo to nowsza wersja. Ze starej nie da się korzystać. Po odinstalowaniu nowej problem pozostał.
Znalazłem także to: |http://d3lvr7yuk4uaui.cloudfront.net/* - reklama: dropinsavings
pojawiło się w tym samym czasie, ale dopiero dzisiaj się zorientowałem, że to mam. Pojawia się tylko na stronach producentów antywirusów. Po zablokowaniu tego adblockiem, textsrv też nie zadziała. Lub po wyłączeniu obsługi javascriptu w foxie.
Na dodatek dropinsavings pojawia się też w ie.

Podsumowując:
wyłączenie flasha wyłącza tylko textsrv.
wyłączenie osługi wyłącza textsrv i cloudfront
adblock wyłącza obydwa syfy.

hijack this - Pojawiło się dużo wpisów, których nie widać w menedżerze zadań win., ale chyba jest dobrze. Nie wiem, nie znam się.

Za to gmer wykrył, że iexplore.exe jest hidden i [email protected]
A cała heca się zdarzyła, gdy na kompie miałem nortona antywirusa tą najnowszą darmową wersję.

PS: Wesołych Świąt.

0

każdy antywirus jest do niczego i chroni tylko przed banałami.
a druga kopia tego samego firefoxa jak?
jeżeli będzie ok - to korzystaj z drugiej a tamtą skasuj :P

0

zainstalowałem w innym folderze.
Wystarczy, że włączę adblocka i będzie jak przedtem. Tylko, że ja nie chcę problemu zamaskować, ale chcę go rozwiązać. A to duża różnica - przynajmniej dla mnie.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0