Wymagania do pracy - Specjalista IT

0

Poszukuję pracy i natknąłem się na ciekawą ofertę stażu na stanowisku Specjalista IT. Pracy szukam oczywiście pod kątem swoich zainteresowań to znaczy programowanie i inne rzeczy związane z informatyką. Jednak nigdy wcześniej nie pracowałem, gdyż w tym roku dopiero zdałem maturę i w związku z tym nie wiem jak może wyglądać praca na takim stanowisku. Dostałem od pracodawcy wymagania oto one:

Osoba z pełnym lub niepełnym wykształceniem wyższym w dziedzinie powiązanej z informatyką. Znajomość obsługi i administrowania sieci komputerowych i baz danych. Mile widziana umiejętność dobrej organizacji pracy, pozytywne podejście do nowych zadań. Orientacja na innowacyjność, efektywność, terminowość.

Czy ktoś z doświadczeniem osoby na podobnym stanowisku mógłby mi powiedzieć jaki miałbym zakres obowiazków i jakie umiejętności powinienem posiadać, aby spełnić w/w wymagania. I czy według was powinienem aplikować na na takie stanowisko czy raczej wstrzymać się i dopiero w trakcie studiów podjąć gdzieś podobną pracę.

0

a co wiesz o administrowaniu siecią i administrowaniu bazami?

0

Trudno mi dokładnie odpowiedzieć na to pytanie ponieważ tak naprawdę nigdy wcześniej nie pracowałem na takim stanowisku i nie wiem jakie są moje umiejętności w tym zakresie. Do tej pory miałem do czynienia z bazami danych MySQL, znam protokół TCP/IP, podstawy zarządzania sieciami typu LAN, routing: DNS, DHCP, oprócz tego znajomość języków programowania C++, PHP oraz języków HTML, CSS, SQL. I jakaś wiedza teoretyczna, gorzej z praktyczną. Przypomnę jeszcze, że jest to staż, dlatego właśnie postanowiłem spróbować pomimo braku doświadczenia zawodowego oraz wyższego wykształcenia. Czy warto próbować co o tym sądzicie?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0