Nadejście IPv6

0

Czy adresy IP6 zostaną udostępnione końcowym klientom do 1 czerwca 2012 roku czy będziemy jeszcze musieli czekać?
http://ipv6.org.pl/stanowisko-uke-w-sprawie-ipv6
Dlaczego TPSA czeka na ostatni moment z przejściem na IP6?
http://www.cyfryzacja.media.p[...]tp-jest-gotowa-na-ipv6?page=8

0

Google już próbowało i Internet na chwilę się zepsuł.

0

Czy adresy IP6 zostaną udostępnione końcowym klientom
zmień dostawcę :-)
u mnie działa bez problemu, np. http://ipv6.google.com

0

Będziemy musieli czekać. Nikt nie ma tak naprawdę interesu we wdrażaniu IPv6 w tym momencie oprócz garstki geeków. Za duże koszta towarzyszące.
I nadal nie rozumiem dlaczego najmniejszą przydzieloną klasą jest zazwyczaj /64. Znowu mamy marnotrawstwo.

2001:470:1f13:f2::/64

0

@Ktos, ponieważ przy tej ilości dostępnych adresów, nie ma to już znaczenia. Wystarczą przynajmniej do czasu aż zachce nam się kolonizować sąsiednie planety.

Na IPv6 to tak można sobie czekać i czekać... Wprowadzenie jego to porażka, która zniszczyła mu reputację. Osobiście myślę, że nigdy tak naprawdę nie przejdziemy na IPv6 - od razu przeskoczymy na PostIP, które jak wejdzie to przede wszystkim nie powtórzy błędu IPv6 i zdominuje rynek rewolucyjnie.

0

W Polsce zazwyczaj wszystko robi się na ostatnią chwilę :/

0

@up, problemy z wejściem IPv6 są na całym świecie.

0

@aurel: Jestem niepoprawnym fascynatem s-f, więc kolonizacja obcych planet jest dość rzeczywista w mojej wyobraźni ;-) [a analizując obecne wykorzystanie systemów informatycznych - nie zdziwiłoby mnie, gdyby w XXII wieku kiedy będziemy zakładać drugie miasto na Marsie to będzie tam budowana sieć oparta na TCP/IP]. Przynajmniej najbliższych planet nie mamy (chyba?) tak dużo.

A tak na serio - raz już powiedzieliśmy, że 232 wystarczy. Teraz mówimy, że 264 wystarczy - to po diabła w ogóle robiliśmy 128 bitowe adresy, abym mógł sobie w domu zaadresować 264 komputerów które trzymam w garażu i aby takich osób było 264?

0

abym mógł sobie w domu zaadresować 264 komputerów które trzymam w garażu i aby takich osób było 264
Najwyraźniej stwierdzono, że wolnych adresów i tak będzie ubywać w zastraszającym tempie i to nie będzie miało końca, więc postanowiono stworzyć tak zajebiście dużo adresów, żeby mimo wszystko wystarczyło.

0

Nie wyobrażam sobie routowania pakietów przy 2128 różnych IPkach :P W IPv4 jest ok najniższa klasa to chyba 256 adresów, takich pul jest 2(32-8-3) = ok 2 mln i to się da spokojnie umieścić w pamięci routera. Natomiast przy zapchaniu chociaż 2^64 adresów IP jakoś sobie nie wyobrażam routerów. No chyba, ze każdy z nich to będzie superkomputer.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0