Dostęp do android market - prośba o pomoc

0

Witam,

O ile zdążyłem się zorientować, aby uzyskać dostęp do android market należy zalogować sie za pomocą konta gmail, zarejestrowanego z poziomu urządzenia.

No i tutaj właśnie pojawia się problem. Otóż wpadł mi w ręce tani chiński tablet z androidem (2.2). Zarejestrowałem się z jego poziomu w google i co się okazuje: nie mogę nic pobrać, bo urządzenie zostało dziwnie zidentyfikowane i pobieranie każdej jednej aplikacji jest zablokowane z powodu rzekomego braku kompatybilności z urządzeniem. Oczywiście, gdy znajdę plik .apk i go zainstaluję ręcznie, wszystko działa. Jednak, czasami znalezienie .apk graniczy z cudem bo i tak wszystkie linki przekierowują do android marketu (np, sshdroid nie udało mi się znaleźć bezpośrednio do pobrania).

I tutaj prośba do was - czy jakiś posiadacz smartfona z androidem mógłby zarejestrować nowe konto google na swoim urządzeniu i podesłać mi dane logowania na priv? Logując się na to konto będę mógł pobierać pliki z android marketu nawet na PC, lub tez na tym śmiesznym tablecie. Chodzi tylko o to, aby takie konto powiązane z urządzeniem posiadać.

Byłbym bardzo wdzięczny, bo sam niestety nie jestem w stanie tego obejść...

0

Ne musi ono być zarejestrowane z poziomu urządzenia tylko urządzenie musi być przypisane do tego konta.

0

Ale czy jest sposób aby przypisać do konta urządzenie, którego nie posiadam? Chodzi właśnie o to: chcę przypisać do konta urządzenie, które będzie uznawane za kompatybilne - bo jeśli przypiszę ten tablet (to akurat z poziomu tabletu robiłem) - to cały android market mam zablokowany, a tak naprawdę wszystkie te aplikacji by na nim działały.

0

Ok zdaje sie że to nie takie proste. Z tego co udało mi sie przeczytać, każde urządzenie powinno mieć licencję do dostępu do android market i jest to chyba unikalny identyfikator dla każdego urządzenia. Jednym słowem - jeśli producent nie wykupil licencji od google, to dostępu do marketu nie ma.

Ale jak się zdaje - tutaj jest mirror całego marketu: http://androiddev.orkitra.com/

0

Raczej chodzi o to, żeby użytkownicy podróbek nie zawracali głowy google, że coś nie działa.
Urządzenie dostanie błogosławieństwo googla na dostęp od android market jeśli spełnia określone wymogi techniczne (moc procesora, pamięć, rozmiar ekranu, rozdzielczość, proporcje, multitouch, zestaw sensorów, ...). O opłatach licencyjnych nic nie słyszałem.
Efekt taki, że tanie chińskie tablety nie dostają dostępu do serwisu (zresztą nie tylko chińskie, chyba jeden z tabletów HP też nie ma dostępu do AM).

0

othello, a spróbuj wrzucić apkę od http://www.appbrain.com/

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0