Jak najbardziej to lubicie robić ?

0

Od razu mówię , że temat nie jest o tym o czym myślicie. Nazwałem go tak by po prostu jakoś zadziałać na was i żeby Panowie szybciej odwiedzili ten temat :P

A więc mam pytanie a raczej pewien scenariusz. Wyobraźcie sobie , że wpada wam do głowy jakiś pomysł na napisanie serwisu internetowego o nie wiadomej tematyce. Milion pomysłów na sekundę lecz tego najważniejszego brak... na czym oprzeć swoją aplikację ? Czy na znanym frameworku czy być może dodać kilka tygodni na napisanie własnych rozwiązań ?

Ogólnie mi chodzi i to czy korzystają ludzie z gotowych rozwiązań czy więcej jest takich co muszą od zera coś wyskrobać.
Zauważyłem , że np. flaker korzysta z CodeIgniter a więcej serwisów polskich nie widzę co by korzystały z dobrodziejstw tego świata;/

Oczywiście nie tylko mi chodzi o opinie tylko o to by mi lud 4programmers pomógł się zdecydować :) Dodam , że chciałbym od początku nastawić swój projekt na szybkość działania , jak najmniejszą awaryjność , łatwa rozbudowa , dobry system cache + cache wybranych zapytań.

0

CodeIgniter i PHP też największym dobrodziejstwem tego świata nie jest i jeżeli ktoś chciałby wybrać naprawdę kompleksowe rozwiązanie to raczej skłoniłby się ku Railsowi, Django czy ASP.NET MVC. Mimo, że to spore kobyły to od czegokolwiek w PHP będą działać szybciej, a jak ktoś wie jak sprawnie się w nich poruszać to rozwijanie projektu będzie łatwe, szybkie i przyjemne.
Tworzenie systemu w PHP może być tańsze dla małych i średnio-małych projektów, jak miałbym robić coś większego to bym się w bagno, jakim jest PHP nie pakował (z resztą chociażby widać jak facebook z niego wychodził).
Jeżeli ktoś chce stworzyć swój własny framework i ma na to kilka zbędnych tygodni (!) to.. jego sprawa, ale w większości przypadków to marnowanie czasu.

0

Na razie wchodzi w grę tylko PHP. Znam CodeIgniter i Kohanę lekko. Czytałem , że do większych projektów ( nie zakładam , że taki mój jest , to po prostu ma być zdobyte doświadczenie ) nadaje się Symfony lub Yii jednak CodeIgniter nie jest tak skomplikowany i w dodatku jest lekki co czyni go według mnie dosyć szybkim. A jakie wasze doświadczenia ?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1