Darmowy internet Aero2

0

Witam,

No tak jak w temacie. Kilka pytań:

  • czy jeszcze mają karty sim (czy ktoś zamawiał ostatnio i dostał kartę?)
  • czy karta działa na "normalnym" UMTS? Bo widzę, że u mnie w mieście jest zasięg Aero2 UMTS (identyfikuje sie jako PL17). Mam kilka telefonów z umts, więc mogę bez problemu korzystać z nich jako z modemów tak?
  • czy nie ma żadnych innych problemów (z odbiorem karty, z samym netem itd).
0

Zamówiłem sobie kartę jakieś dwa miesiące temu, czekałem miesiąc, dostałem maila o możliwości odbioru, odebrałem. Wszystko działa jak powinno, nawet transfer upstream jest większy niż regulaminowy.
I co to znaczy "normalny" UMTS ;)? Jak urządzenie obsługuje częstotliwość 900MHz to będzie działać, ale nie jest to najpopularniejsza częstotliwość, więc trzeba sprawdzić w specyfikacji. Modem na USB, który obsługuje Aero2 można wyrwać za stówę na allegro.

0
  1. Koledzy zamawiali w zeszłym miesiącu, odebrali w zeszłym tygodniu. Ale coś wspominali tam w biurze, że z kartami jest cienko.
  2. Działa na UMTS900. Niektóre telefony/modemy działają tylko na UMTS2100 i nie zadziałają z Aero2. Jeżeli wykrywa - raczej zadziała. Choć coś się skarżyli ostatnio na Wykopie, że karty nie działają: http://www.wykop.pl/link/8315[...]niezgodne-z-wieloma-modemami/
  3. Z testów moich znajomych - jest w miarę dobrze.

http://www.wykop.pl/link/7952[...]darmowego-internetu-od-aero2/

0

Tak szczerze mówiąc - jeżeli ktoś ma możliwość odbioru karty - to jest to cholernie opłacalna rzecz. Nawet kupując modem, za wszystko zapłacisz 150zł, z czego 55zł ci oddadzą, a może i modem sprzedasz. To dość mało jak na nielimitowany internet mobilny przez około 3 lata (a może i dłużej, jeszcze UKE nie skończyło rozmów z Aero2) i do takiego zastosowania jest zupełnie wystarczający. Z resztą, przecież jeszcze nie tak dawno, sami mieliśmy wolniejsze łącza :). Strony wczytują się w 1-2 sekundy, plik do 30mb też w sensownym czasie da się ściągnąć, muzyki z radia internetowego też da się posłuchać.
Mama pojechała na wczasy i jest niezmiernie zadowolona, że może sobie rano przy kawie wiadomości poczytać :P.

0

No dobra, ale męczy mnie ten umts900. Mam nokię 5230, sprawdziłem - widzi sieć PL17. Tymczasem, wg specyfikacji ten telefon nie obsługuje przecież UMTS900. Więc jak to jest - tylko umts900 czy jednak i umts2100? Czy może widzi sieć, ale nie będzie działać?

No chyba że jednak obsługuje, ale w necie czytam że tylko umts 2100. Już skołowany trochę jestem szczerze mówiąc.

0

Dobrze wiedzieć... na mgsm piszą że nie obsługuje. Ale sprawdziłem - aero2 ma nadajniki tylko umts900, więc nie ma innej opcji, jednak obsługa jest.

0

wniosek wysłałem 26 lipca, pare dni temu wysłałem maila kiedy dostane karte sim, w odpowiedzi własciwie nie było żadnego terminu powiedzieli że należy sie spodziewać karty w październiku

0

Hmm z tego co widzę, idą zmiany. Będą wysyłać karty pocztą i zmianie ulegnie opłata na start. Cóż, poczekamy zobaczymy.

0

Odświeżę temat. Mam kartę Aero2, internet działa. Ale teraz dowiaduję się, że to i tak tylko na 36 miesięcy . Regulamin też mówi, że umowa zostanie rozwiązana po 36 miesiącach od ogłoszenia regulaminu. A ja pytam: co po 36 miesiącach? Wprowadzą wtedy opłaty? Czy jeszcze nie wiadomo co będzie?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0