Windows Server, a praca programisty .NET

0

Witam, aktualnie studiuję informatykę i mam pytanie czy w pracy z platformą .NET pracodawcy wymagają lub jest dobrze widziana znajomość systemu Windows Server od programistów .NET ? Jeżeli tak to w jak dużym stopniu ta wiedza jest wymagana / mile widziana ?

Dziękuje za odpowiedzi.

0

Witaj, u mnie jak zaczynałem nie miałem praktycznie żadnej wiedzy na temat Windows Server, a jak przyszło co do czego projekt potrzebował Active Directory to trzeba było wszystko na wczoraj umieć ;) Zawsze jest to więcej niż tylko czysta wiedza informatyczna, według mnie warto coś wiedzieć w tym temacie nie musisz być od razu wielkim specjalistą.

0

Znajomość WSZYSTKIEGO jest przydatna - nigdy nie wiesz na co trafisz, a im więcej umiesz tym większa szansa że akurat to co potrzeba :-)
Pracodawca często patrzy krótkowzrocznie: przyjmuje pracownika patrząc pod kątem bieżącego projektu (na przykład .Net + Active Directory) a po paru miesiącach wymyśli, że chce od ciebie np. skryptów w Perlu. Twoim zadaniem jest odpowiedzieć, że taak, oczywiiście, masz go w małym palcu, po czym się natychmiast go nauczyć.

0

Dzięki Wam za odpowiedzi, a więc biorę byka za rogi :)

0

Cóż, skoro wybrałem programowanie, to raczej nie ma sensu, aby ktoś próbował nagle wymagać ode mnie administrowania. W zasadzie nie widziałem ogłoszenia o pracę, w którym czegoś takiego by wymagano.

0

Ja to z Windows Server mam do czynienia tylko na tyle, że czasem muszę wejść na niego i zrestartować mu jakieś aplikacje na IIS'ie. IISa trzeba umieć skonfigurować. To chyba tyle... Jakbym chciała coś więcej, to powinnam wystosować odpowiednie zlecenie do adminów i cześć.

0

W startupach jest spora szansa, że oprócz programowania będziesz również administrował i robił masę innych rzeczy luźno związanych z programowaniem.
Na przykład ostatnio konfigurowałem Network Load Balancing na Windows Serverze, chociaż zostałem zatrudniony jako programista.

0

W każdym razie - wiedzę trzeba mieć ogólną, plus dokładniejszą z konkretnej dziedziny. Możemy się uczyć C# pod Windows i ASP.Net, ale administrację też trzeba liznąć (choćby żeby postawić na szybko serwer ASP.Net).

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0