Brak motywacji do nauki

0

Witam.
Tytuł tematu może być trochę mylący, więc szybko wyjaśniam - nie chodzi o brak motywacji do nauki programowania, bo tej mam sporo. Przedstawię swoją sytuację:

Jestem studentem informatyki na 1 roku. Oczywiście same studia póki co były bardzo nudne, ale sprawa wygląda tak: zdałem wszystkie egzaminy, oprócz jednego:

Zdałem analizę (zauważyłem, że dość znienawidzoną) i to nawet z niezłym wynikiem - w sumie polubiłem ten przedmiot dzięki super prowadzącemu.

Zdałem dyskretną, która byłaby bardzo ciekawa, gdyby nie prowadzący - tu trafiłem na osobę średnio kompetentą i do tego potrafiącą nawet najciekawszy temat wyłożyć tak, że ilość ziewnięć na minutę przekraczała skalę.

Zdałem prawdopodobieństwo - po ciężkich bojach ćwiczenia (trafiła mi się doktorantka co wyjaśnić za bardzo nie umiała, ale wymagać jak najbardziej) i bez większych problemów egzamin.

Zdałem przedmioty związane z programowaniem, tworzeniem stron www, zaliczyłem pracownię fizyczną i opracowywanie danych pomiarowych.

Ale nie zdałem jednego egzaminu: z fizyki. Egzamin 100% pamięciowy, z samej teorii, opisowy. Ok, nie zdałem, jest poprawka. Problem jest w tym, że nie mam motywacji do nauki z tego przedmiotu. Na dodatek jest szansa, że zdobędę pracę jako programista, wtedy przeniósłbym się na studia zaoczne (na innym wydziale) no i tej fizyki zdawać bym nie musiał (bo tam na zaocznych nie ma), co tymbardziej zabija moją motywację do nauki - a przecież nie powinienem odpuszczać, skoro to nic pewnego.

I w sumie nie wiem po co to piszę, ale może ktoś tutaj da jakąś sensowną poradę, co by zrobił w mojej sytuacji;) szczerze mówiąc mi bardziej by odpowiadał wariant praca+zaoczne, niestety zawsze jest możliwość, że z pracą jednak się nie uda (jeśli sensownie wypadnę na stażu, to zostanę przyjęty, więc teoretycznie powinienem wiedzieć w trakcie jak mi idzie i jakie mam szanse, ale staż dopiero od sierpnia:)).

0

Odpowiedź jest prosta: fizyka Ci sie przyda tak samo jak i matma. Jeśli będziesz programować gry to fizyka, matematyka są niezbędne, jeśli programy wyliczeniowe - również. Tak więc fizyka niestety (... ;( ) Ci się przyda, też jestem noga z fizy ;]

0

Bez studiów skończysz jako ćpun na dworcu albo zdechniesz z głodu.

0

Minas po 1 wydaje mi się, że motywację powinieneś mieć do skończenia studiów. Przynajmniej ja tak mam, nie bardzo skupiam się na przedmiotach które są beznadziejnie prowadzone bo to zabija chęci. Zamiast tego mówię sobie: "A ch*j zaliczę i będę miał tego inżyniera. Chcę zdać studia , więc innego wyboru nie ma jak się wykuć".
Co więcej u mnie z matematyki dyskretnej chociażby notatki na nic się przydały bo zadania były z kosmosu i musiałem SAM się wszystkiego nauczyć jak zresztą każdy na roku u mnie. Wszystko z neta brałem, kułem się i kułem. W analizie z kolei pomaga "Etrapez". Chyba każdy to zna.

Ty pisałeś o fizyce. No cóż sprawa wygląda tak samo: naucz się i tyle. Motywacji nie masz do przedmiotu, pytanie jednak czy masz motywację do skończenia studiów?

0

To pozapierdzielaj na stażu tak żeby Cię przyjęli do pracy, to nie będziesz musiał zdawać fizyki. To jest dopiero motywacja :]

0

Zatrudnij się w Comarchu - od razu najdzie cię motywacja do nauki.

0
Wibowit napisał(a)

Zatrudnij się w Comarchu - od razu najdzie cię motywacja do nauki.

Któryś raz z rzędu spotykam się z negatywną opinią o Comarchu. Dlaczego, pytam ? Aż tak źle tam ?

0

Zamiast pytać sam sprawdź :)
np tu:
http://www.gowork.pl/opinie_czytaj2,15869,0,0

oto kilka z komentarzy:

anonim - 2009-05-15 17:26 odpowiedz | cytuj
Bardzo niskie zarobki w porównaniu do innych firm informatycznych, firma zatrudnia masę studentów na bezpłatny staż, wykorzystując ich jako tanią siłę programującą... Poza tym w firmie jes spory bałagan, mało kto wie gdzie i jak uporać się z konkretnymi sprawami, nawet Intranet nie jest bardzo pomocny.

Sam Prezes mówił że zwolnień nie będzie, jednak zwolnienia są - już nie mam pracy:( Niby że kryzys a sprzedaż mają wyższą o 40% niż za pierwszy kwartał ubiegłego roku. Stanowczo odradzam aplikowania do tej korporacji - wyzysk, chaos brak pewności jutra.

Szczerze nikomu nie polecam pracy w tej firmie. Pracowałam w jednym z oddziałów. Atmosfera pracy była zła, odczuwało się wyraźnie wyzysk. Mydlą oczy szkoleniami, na które i tak nie ma co liczyć. Pensje są kiepskie i nie ma żadnych perspektyw na otrzymanie podwyżki, nawet po kilku latach pracy. Mówię to ze swojego doświadczenia i kolegów z zespołu.
Praca w tej firmie kojarzyła mi się z obozem pracy. Zostawanie po godzinach jest mile widziane, ale nie ma co liczyć na to, że zapłacą za nadgodziny. Cieszę się, że to niemiłe doświadczenia mam już za sobą. Poza tym firma rozwija się poprzez organizowanie staży dla studentów, traktując ich jako tanią siłę roboczą. Studenci są wszędzie. Ale i tak później niewielu z nich otrzymuje propozycję dalszej współpracy. A jeśli tak, to za marne pieniądze.

Sam myślałem, że ludzie tu trochę przesadzają z opiniami, ale jak widać mają rację :)

0

@mrfustrr:
AFAIK tam jest źle, choć sam nigdy tam nie pracowałem -- właśnie z powodu opinii, które widziałem. Czasami zdarzały się pozytywne, ale wyszło mi, że trzeba mieć niezłe szczęście by trafić do fajnej pracy z dobrymi ludźmi.

Comarch działa tak, że zatrudnia właśnie studentów, zwykle niewiele potrafiących. Zatrudniają więc głównie ludzi, którzy są słabymi programistami. Cierpi na tym jakość kodu i w ogóle jakość pracy. Comarch jest duży i znany i na tej opinii leci. Młodzi się jarają, że dostają ofertę pracy w takiej firmie i w dodatku za takie pieniądze, które jak na pierwszą pracę niektórym mogą wydać się przyzwoite, ale wielkie to nie są. Sporo osób idzie tam na pierwszą pracę i myślą, że chwycili srokę za ogon. Większość dość szybko przestaje być zadowolonych.

I to słynne powiedzonko prezesa Comarchu, że "każdego programistę da się zastąpić skończoną liczbą studentów"... Poważnie, bałbym się spojrzeć w ich kod. Moja wiedza z dziedziny IO oraz ogólnie utrzymywania jakości kodu jest nieporównywalnie większa teraz niż na tym roku studiów, na którym Comarch prowadził nabór.

0
0x200x20 napisał(a)

To pozapierdzielaj na stażu tak żeby Cię przyjęli do pracy, to nie będziesz musiał zdawać fizyki. To jest dopiero motywacja :]

W zasadzie póki co tak właśnie zamierzam zrobić:) czuję, że jestem w stanie to osiągnąć, ale zawsze jest jakaś nutka niepewności.

Wibowit napisał(a)

Zatrudnij się w Comarchu - od razu najdzie cię motywacja do nauki.

@Wibowit: to, że nie specjalnie mam ochotę uczyć się fizyki na pamięć, nie oznacza, że chcę zostać zwykłym klepaczem (czy że już nim jestem). Z matematyką sobie radzę. Poza tym dokształcam się samodzielnie, ostatnio choćby o wzorcach projektowych, algorytmach czy nowych technologiach. Nie jestem jakimś geniuszem, ale jednak cośtam wiem i ciągle się uczę.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0