Pisania zadań zaliczeniowych a podatki

0

Witam, jestem studentem informatyki (nie pracuję). Chciałbym dodatkowo dorobić pisząc programy zaliczeniowe - kasa przelewem na konto. Miesięcznie myślę wycigąnąć ok 500-1000 zł. Czy da radę bez zakładania działalności gospodarczej (co w tym przypadku nie ma sensu)? Jak wygląda rozliczanie się i płacenie podatków ? Czy ktoś ma doświadczenie w tej materii ?

0

Ty się nie przejmuj podatkami tylko odpowiedzialnością karną za pomoc w popełnieniu przestępstwa.

0

Przeformuuje więc problem: chciałbym dodatkowo dorobić pisząć programy o treści wskazanej przez osobę.

0

Przeformułowanie super :)
Bierz kasę do ręki i po problemie. Żadnych śladów nie ma. Nikt Ci się nie czepi.

0

Jest to jakieś wyjście aczkolwiek zdecydowanie mniej wygodne :)

0

Oczywiscie, ze sie da. Jezeli chcesz byc uczciwy, to podpisujesz z klientem umowe o dzielo. Wzory takich umow znajdziesz w internecie. Tylko, ze Twoj klient powinien w takim przypadku zaplacic za Ciebie podatek dochodowy (obecnie, zdaje sie jest to 18%) i przeslac Ci pod koniec roku deklaracje PIT. Watpie, aby w przypadku tak skromnych kwot, komumolwiek zalezaloby na dodatkowej papierkowej robocie (szczegolnie studentom, jezeli chodzi o programy na zaliczenie).

0
Adam Boduch napisał(a)

[...]Jezeli chcesz byc uczciwy[...]
taaaa

0

Tak szczerze, bo widzę że autor nie rozumie. Pisząc zadania na zaliczenie popełniasz przestępstwo lub pomagasz w jego popełnieniu (nie wiem jak teraz konkretnie jest), więc o jakiej ty tu kurde uczciwości mówisz i podatkach?

0

jezeli zlecenie jest na kwote brutto nie wyzsza niz 200zl 0gr to rozlicza sie to ryczaltem ktory jest tak sobie oplacalny (ponad 20% podatek). Ogolnie aby taka tranzakcje przeprowadzic podpisujesz na papierze umowe o dzielo z klientem, na zakonczenie dajesz mu rachunek i klient to musi podpisac (w dwóch kopiach), pozniej rozliczasz sie z tym na picie, o ile sie nie myle przy ryczalcie nie uwzglednia sie juz podatku po raz drugi ale mozna go odliczyc (zapytaj ksiegowej).

btw. gdzie jest napisane ze wykonanie komus zadania na zaliczenie jest przestepstwem?

0

dopóki nie masz konta bankowego firmowego, nie wystawiasz się na allegro czy czymś podobnym przerzucając tam regularnie sporo kasy, nie spisujesz oficjalnych umów to hulaj dusza tylko się nie chwal

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0