Zerwanie umowy o dzieło

0

W umowie o dzieło jest zapis o tym, że wykonam ewentualne poprawki. Czy w przypadku, gdy zamawiający zażąda tak dużej zmiany, że będę musiał zmodyfikować w przybliżeniu połowę systemu, to mam prawo zerwać umowę? Jeśli nie, to, czy w takim przypadku, gdy nie wywiążę się z terminu mogą mi grozić jakieś kary pieniężne? Dodam, że mam zapisaną wcześniejszą rozmowę na gadu gadu jak zamawiający życzył sobie czegoś innego niż teraz.
Pozdrawiam

0

No, generalnie rzecz biorąc, jak się nie dogadacie to spór może rozstrzygnąć sąd. Jeżeli któraś że stron będzie czuła się pokrzywdzona to właśnie tam bym się udał.
Jeżeli ktoś by mi nie chciał zapłacić twierdząc, że mam przebudować połowę systemu przez jego widzimisię to tak, czułbym się pokrzywdzony.

0

Wyślij klientowi aneks do umowy o treści, że w związku ze znacznymi zmianami specyfikacji (załącz ją do aneksu) czas i cena realizacji projektu ulegają dwukrotnemu zwiększeniu i tyle. Dopóki nie podpisze nic nie rób, jeśli nie podpisze zrób to, co było w pierwotnej specyfikacji.

0

Do umowy powinna byc zalaczona specyfikacja, ktora jasno okresla co jest przedmiotem umowy. Czyli jakie wlasciwosci powinna posiadac strona WWW/aplikacja desktopowa. Jezeli klienta zazada poprawek nie mieszczacych sie w ramach tej specyfikacji, nie masz obowiazku wykonania tychze. Tak jak napisal somekind - mozesz podpisac z klientem aneks, ktory mowi o dodatkowych rzeczach, ktore maja byc zrealizowane w ramach projektu (wraz z terminem wykonania, dodatkowa kasa oraz szczegolowym opisem, co tak naprawde ma byc wykonane).

0

napisz sobie pierdylion razy na kartce to moze zapamietasz:

W UMOWIE MUSI BYC SPECYFUCKACJA CZEGO DOTYCZY DEAL,

czyli co jak i gdzie masz zrobic nawet takie pierdy jak ikonka fejbuka o wielkosci 16x16 pikseli,

inny sposob rozwiazania takiego problemu to mozesz sie sprobowac z klientem dogadac ze on ma wizje a ty projektujesz na co bierzesz np: 2 tygodnie + ustalacie czas maks na poprawki projektu, bierzesz kase za ten etap i dopiero zaczynasz klepac kod

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1