Projekt semestralny

0

Hej, szukam pomysłu na projekt zespołowy. Kilka projektów zwykłych, które pierwsze przychodzą na myśl mi nie podpadły (gry, webowe rzeczy wolałbym ominąć itp.), a chciałbym zrobić coś w miarę sensownego, bliskiego moich zainteresowań, żeby fajnie się pisało. Lubię rzeczy niskopoziomowe, grzebanie w jądrze linuxa, programowanie w c++. Coś w tym guście byłoby idealne, jednak jestem otwarty również na inne pomysły. Technologie i języki dowolne. Przeglądałem również starsze wątki, nic dla siebie nie znalazłem.

0

Zróbcie sensowny linuksowy kernel debugger na miarę dawnego SoftICE'a.

0

Ale ten projekt to w jak licznej grupie i z jakiego przedmiotu? ;]

0

Grupa 3 osobowa, przedmiot to projekt zespołowy.

0

napiszcie jakiegoś torrento-podobnego klienta, oczywiście jak go skończycie to mi dacie znać ;D

0
deus napisał(a)

Zróbcie sensowny linuksowy kernel debugger na miarę dawnego SoftICE'a.

Pomysł dobry, jednak chyba trochę za ciężki dla mnie. Może jeszcze jakieś inne pomysły? Niekoniecznie niskopoziomowe.

0

Może sterownik jakiegoś urządzenia pod linuxa? Własny prosty system bazodanowy? Środowisko do monitorowania i nadzorowania uruchamiania programów?

0

Przydałaby się mała "unifikacja" pakietów oprogramowania w Linuksach. Czyli instalator .deb i .rpm niezależny od menedżera pakietów dystrybucji (no i ignorujący wymagane zależności, co często bardzo utrudnia instalację przy użyciu ręcznie skompilowanych bibliotek), najlepiej z instalowaniem do /opt i z tworzeniem skryptów do uruchamiania (tzn. ustawianie nowych ścieżek PATH i LD_PATH.

0

Używam Ubuntu już od dłuższego czasu i brakuje mi dobrego narzędzia które zarządzało by modułami w systemie.
Tzn: Chętnie bym się zainteresował narzędziem gdzie przy kliknięciu myszką mógłbym wyłączyć moduł odpowiedzialny za IPv6, ponieważ go nie używam lub ponownie uruchamiać je do pracy z/bez dodatkowymi opcji, jak czasem używam modprobe usbserial vendor=0x9710 product=0x7710 ponieważ w przeciwnym wypadku moje urządzenie nie zostaje poprawnie zainstalowane. Świetnie też by było jak by można lekko podrasować pewne ustawienia jądra lub ustawienia jego pracy.
Jeżeli coś takiego już istnieje, to proszę nie odsyłać mnie do Google.pl tylko podajcie linki, ponieważ nie znalazłem podobnego programu godnego polecenia.
Pozdrawiam

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0