kaspersky antivirus - wyciek kodu

0

http://news.softpedia.com/new[...]de-Leaked-Online-181297.shtml
czyżby szykował się wysyp nowych programów antywirusowych?;)

1

tak, pisanych w delphi :) Jeden taki jakiś czas temu plątał się po forum.

0

hmm na wszystkich kursach w necie pisza zeby goto nie uzywac, czyzby sie mylili?;p ktos kto dluzej w tym siedzi moglby wytlumaczyc?

0

Z tego co się zdążyłem zorientować, ten kod został wyniesiony przez byłego pracownika firmy Kaspersky Lab, który za tą kradzież i próbę komercyjnego wykorzystania kodu odsiaduje wyrok 3 lat więzienia. Teraz ptaszek prawdopodobnie z zemsty opublikował skradziony kod.

0
autor napisał(a)

hmm na wszystkich kursach w necie pisza zeby goto nie uzywac, czyzby sie mylili?;p ktos kto dluzej w tym siedzi moglby wytlumaczyc?

pisze się tak ponieważ w 99% goto jest używane bezmyślnie i w nieodpowiednich momentach/miejscach. goto powoduje powstawanie cykli w grafie wykonania programu. Istnieją sytuacje, w których goto jest jedną z szybszych metod rozwiazania danego problemu. Przydaje się przykładowo przy kilku zagnieżdżonych pętlach. Można oczywiście uniknąć jego użycia przez jakieś cudowania z warunkami i break'ami ale po co? Afera z goto rozpoczęła się od artykułu Dijkstra'y o czym wspomina w "thinking in java" B. Eckel. Edsger Dijkstra zauważył ponoć, że liczba błędów zwiększała się proporcjonalnie do liczby etykiet stosowanych przy goto dlatego też był ich bezpośrednio zagorzałym przeciwnikiem, a co za tym idzie pośrednio też goto.
Mam nadzieję, że to trochę rozjaśniło ci tą sprawę :)
pozdrawiam

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0