iPhone: sms jako watek korespondencji

0

Wysylam smsa do "A". "A" odpisuje mi na tego smsa korzystajac z funkcji Odpowiedz. Otrzymuje odpowiedz od "A" i w moim telefonie (iPhonie) wyswietla mi sie historia korespondencji z ta osoba. Skad iPhone wie, ze odpowiedz od "A" jest odpowiedzia na mojego poprzedniego smsa, a nie nowa wiadomoscia, co stanowi de facto - nowy watek korespondencji?

Tak jak na FB czy na 4programmers.net - mamy historie danego watku.

0

To nie jest wątek, to po prostu wszystkie smsy od / do tej samej osoby.

W tym widoku grupowane są "rozmowy", oddzielone datą. Za wiadomość w takiej rozmowie przyjmuje się smsa wysłanego np. nie później niż 5 minut od ostatniego w wątku.

0

Hmm, co prawda nie mam iPhona, ale z tego co wiem, wiadomosci sa grupowane w watki. Moge miec wiele wiadomosci ktore wymienialem z dana osoba, ale niektore sa pogrupowane w watki, a niektore nie.

Fakt, data wyslania/odpowiedzi moze byc tutaj kluczem, sprawdze.

0

Głupie pytanie, ale może po prostu zapamiętuje dla jakiego SMS-a została wybrana funkcja "odpowiedz" i "dokleja" tą odpowiedź do dyskusji z nim związanej?

0

@msm: Czemu glupie pytanie? ;)

To co napisales, to jasne. ALE jezeli TY masz iPhona, a ja NIE, I napisze do Ciebie smsa i on bedzie dolaczany do "drzewa" dyskusji?

0

Głupie bo za proste żebyś Ty na to nie wpadł ;)

Zastanawiam się czy może o to chodzi:
Opis formatu SMS: http://www.dreamfabric.com/sms/
W pierwszym oktecie: http://www.dreamfabric.com/sms/deliver_fo.html
Ciekawie brzmiący bit "reply path". Nie zdążyłem na razie dokładnie sprawdzić do czego służy, ale:
wygląda obiecująco, ale nie wiem czy o tym bicie mowa: http://uk.answers.yahoo.com/question/index?qid=20080221115554AAmY7DI
wygląda nieobiecująco: http://www.nowsms.com/discus/messages/1/17173.html

0

Wydaje mi się, że raczej "algorytm" bierze pod uwagę tylko czas. W gruncie rzeczy nie ma w iPhone czegoś takiego jak "odpowiedź". Po prostu wchodzisz w widok rozmowy i piszesz wiadomość. Spójrzcie na rozmowę z Piotrkiem, pomiędzy wiadomościami "to może zdążę" i "dobra, nie zdążę" minęło około 5 minut, a wysłałem je identycznie, z tego widoku.

Komunikator Miranda w podobny sposób rozpoznaje rozmowy w historii. Nie zapisuje przy każdej wiadomości tak jak w Konnekcie "wiadomość zaczynająca nowy wątek" tylko przy pokazywaniu rozmów oddziela rozmowy, jeżeli wiadomości zostały wysłane z dłuższą przerwą niż x minut.

0

@Rev.pl, nie rozumiem ocb z tym Konnektem. Przecież w nim to podobnie działa - tj, brak odpowiedzi przez dłuższy czas = kolejna wiadomość to nowy wątek.

0

Nieprawda. Konnekt uznaje rozmowę za zakończoną, gdy zamkniemy program. Przykładowo ta rozmowa ze screena trwała od czwartku do poniedziałku :). Moja obecna rozmowa z tą osobą (mam wszystkie wiadomości w okienku) trwa od wtorku. Dopiero wiadomość, którą dostanę/wyślę jako pierwszą przy następnym uruchomieniu programu, w bazie danych zostanie oznaczona "tworzącą nowy wątek".

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1