Nauka programowania w c++

0

Witam chciałbym rozpocząć naukę programowania c++.
Ale kompletnie nie wiem od czego zacząć, a <ort>na prawdę</ort> chce się zacząć uczyć tego języka, nigdy w życiu nie programowałem ani nawet nie próbowałem w niczym czy to php,html, c++,<ort>java scripts</ort> czy <ort>co kolwiek</ort> jeszcze innego.
Więc od czego zacząć jakieś poradniki/książki/ebooki?

0

Troche poszukalem na ten temat i tutaj nawet sporo znajdziesz podobnych tematow, polecam ort!, http://tnij.org/il7o

0

Jak książka o C++ dla początkujących, to polecam "Symfonię C++ Standard" Jerzego Grębosza (dwa tomy). Sprawdzona, ceniona, napisana z jajem, tak zrozumiała jak tylko zrozumiałe mogą być książki do programowania, a merytorycznie jak najbardziej OK. Wielu koderów C++ wychowało się na tej książce, czy raczej na wcześniejszych wersjach (trzytomowych, bez słowa "Standard" w tytule).

0

Cholera, nie ma do tego jakiegoś przyklejonego topica? Takich pytań jeszcze będzie mnóstwo. Powinien być topic: Od czego zacząć naukę języka X? Jakich języków warto się uczyć? wraz z podziałem na paradygmaty programowania.

0

@donkey7, nie ma, jest tylko art Jaki język programowania wybrać, którego i tak nikt nie czyta. Na miejscu autora wątku zastanowiłbym się czy naprawdę chce zaczynać od C++.

0

@deus a od czego byś proponował zacząć?

0

To co zwykle, najpierw przerobić Structure and Interpretation of Computer Programs. Może i Scheme nie jest zbyt powszechnie wykorzystywanym językiem programowania, kurs jednak uczy realnego spojrzenia na programowanie, budowania abstrakcji itd. Zbyt wiele razy widziałem dobrą znajomość C++ rozumianą przez znajomość składni języka, programowania jako pojęcia o podstawowych elementach paradygmatu imperatywnego.

Na stare lata nie uważam, aby zaczynanie od najbardziej niespójnego ze stosowanych języków było dobrym pomysłem.

0

IMHO C++ na początek to najgorszy możliwy wybór z mainstreamowych języków. To już lepiej nauczyć się C jeżeli chcesz koniecznie zaczynać od niskiego poziomu.
Zaczynając od C++ bardzo łatwo zniechęcić się do programowania w ogólności, głównie przez te właściwości C++, które nie występują w innych językach.

0
rnd napisał(a)

IMHO C++ na początek to najgorszy możliwy wybór z mainstreamowych języków. To już lepiej nauczyć się C jeżeli chcesz koniecznie zaczynać od niskiego poziomu.
Zaczynając od C++ bardzo łatwo zniechęcić się do programowania w ogólności, głównie przez te właściwości C++, które nie występują w innych językach.

Osoba zaczynająca naukę programowania nie zna tych właściwości występujących w innych językach i to go w żaden sposób nie ogranicza. C++ nie jest najprostszym językiem dla świeżaka ale jak najbardziej można od niego zacząć. Poza tym jest do niego bardzo dobry podręcznik w języku polskim tj. Symfonia Grębosza. Najważniejsze to się nie zniechęcać.

0

Osoba zaczynająca naukę programowania nie zna tych właściwości występujących w innych językach i to go w żaden sposób nie ogranicza.

Przez to, że nie zna może dojść do wniosku że we wszystkich językach trzeba się użerać np. z enigmatycznymi komunikatami kompilatora i w ogóle odpuści sobie programowanie. Swoją drogą pewnie sporo ludzi z dobrym potencjałem programistycznym odpadło na tym etapie.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1