C++ a C#

0

Dopiero mam zamiar zacząć "zabawę" z programowaniem i mam kilka pytań:
Jakie są największe różnice między tymi językami ? Od jakiego lepiej zacząć ?
Który ma przyszłość i nie stanie się martwym językiem ?

0

Jesli zaczynasz, zacznij od c++. Nauczysz sie podstaw programowania w c++ to latwiej bedzie przejsc na inne. Jesli chodzi o przyszlosc to wydaje mi sie ze c# jest bardziej przyszlosciowy. Wiecej ofert pracy jest jako programista .NET c#

0

C++ nie jest dla początkujących. Tam naprawdę łatwo strzelić sobie w stopę na tysiąc różnych sposobów.
C# został stworzony na podstawie Java i C++ tak by być jak najbardziej idiotoodporny (w pełni nie jest idiotoodporny bo to niemożliwe).
C++ ciągnie za sobą bardzo długi ogon historyczny, co powoduje, że nie jest tak poręczny jak C#.

0

Właśnie dlatego, że łatwo strzelić sobie tam w stopę, jest dobry na początek. Daje zrozumienie tego, co tak naprawdę robisz i wiedzę jak omijać różne pułapki. Jeżeli zaczynasz od C#, to za dużo rzeczy jest robionych za takiego początkującego programistę.

0
MarekR22 napisał(a)

C# został stworzony na podstawie Java i C++ tak by być jak najbardziej idiotoodporny (w pełni nie jest idiotoodporny bo to niemożliwe).

Hm. Wydaje mi się, że C# ze względu na obsługę wskaźników jest gdzieś po środku między Javą a C++ (choć zdecydowanie bliżej Javy). Jak się chcesz postrzelić, to postrzelisz.

0

Z tego co widzę to chyba zacznę od C++, jest dużo polskich kursów pisanych dla osób które wcześniej nie miały styczności z programowaniem w przeciwieństwie do C#, Angielskiego dopiero się uczę tak więc na razie wole polskie kursy, których o C# jest mało.

0

Ja zacząłem od C++ a teraz uczę się C#. Nie popełnił mojego błędu i odwróć kolejność.

0

Jeśli chcesz poznać jak to wszystko działa od spodu, to ucz się assemblera i C.
Jeśli chcesz pisać aplikacje (i mieć szybko efekty), pisz w C#.

0

Dokladnie się zgadzam z Królikiem :) C# to język przyjemniejszy ,więc na pewno cię nie zniechęci co C++ a tym bardziej C czy Assembler już może. Gdybym sam zaczynał nauke programowania to bym się brał za C# , a nie że pouczylem się C++, a potem kilka lat przerwy.

0

Jakoś, cofając się w czasie o lat 10-15, ci co zaczęli od C czy assemblera się nie zniechęcili – a kto się zniechęcił znaczy nie miał powołania ;-)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0