Egzamin Licencjacki

0

Hej, co sądzicie o takim egzaminie licencjackim? Może nie porusza jakiś ważnych kwestii? Jest sensowny, bezsensowny? Zawiera rzeczy przydatne, mniej? Jak dla mnie wygląda całkiem w porządku, zawiera podstawy z 2 lat i pół 5 semestru, późniejszy czas jest na przedmioty specjalistyczne, które oczywiście nie są brane pod uwagę. Przedmioty obowiązkowe są prawie identyczne jak na większości uczelni (Programowanie, Sieci Komputerowe, Programowanie w Sieci Internet, ASD1 i 2, SO, BSK, Inżynieria Oprogramowanie, Rachunek Prawd, Automaty i Obliczenia itp), politechnik (nie patrząc na fizykę)? z wyłączeniem Analizy Algorytmów dlatego jest dodatkowo kilka pytań dotyczących algorytmów więcej. Trochę jest rzeczy teoretycznych, no ale jak dla mnie studia byłyby za nudne, mniej rozwijające ucząc się tylko samych technik programistycznych. Egzamin przebiega na zasadzie losowania kartki z 3 pytaniami, każde z innego działu, trzeba wyczerpująco na nie odpowiedzieć. Chciałbym tylko usłyszeć wasze opinie.

http://www.megaupload.com/?d=QDM7M8KV

0

Moim zdaniem trochę mało jest tutaj działów które są omówione. Poza tym nie bardzo rozumiem jaki sens jest wrzucać do takiego egzaminu jakieś dowody z Analizy Matematycznej. Z Matematyki Dyskretnej też jest sporo pytań o rzeczy które moim zdaniem są zwyczajnie zbędne.
Nie mieliście innych przedmiotów z których mogliby wam dać pytania?
Przedmioty z których u nas są pytania na tym teście:
ASD, Architektury, Asemblery, Bazy danych, IO, JTP (języki i techniki programowania), Metody Numeryczne, PSI (projektowanie systemów informatycznych), Sieci, Systemy Operacyjne, Systemy Rozproszone, Technika Cyfrowa, Technika Mikroprocesorowa, TO (technologie obiektowe), Teoria Automatów i Języków Formalnych, Teoria Kompilacji, Teoria Współbieżności, UNIX, Teoria Obliczeń i Złożoności Obliczeniowej.

btw wrzucenie tego na megaupload to terroryzm ;]

0

Jakich działów jest mało ?

Przedmioty obowiązkowe to:
AL, WDM, SP, WDP, Anal 1 i 2, MP, MD, Prog, BD, SO, RPiS, SK, ASD 1 i 2 ,PN, JAiO, BSK, PwSI, IO, MN, AA
które myślę, że są dość porządnie realizowane.

Dowody były wymagane przy egzaminie np. z MD, więc pewnie to miało na celu podsumowanie tego co było robione. Może nie do końca to jest dobry pomysł na egzamin licencjacki.

Poza tym żadne przedmioty specjalistyczne czy dodatkowe nie są brane pod uwagę (dzięki temu każdy ma taki sam egzamin), które w miarę możliwości można robić już od 1 roku, ale to inna sprawa.

Nie dodałem, że chętnie zobaczyłbym też, jak taki egzamin wygląda na innych uczelniach, politechnikach i co jest wymagane.

0

Wydaje mi się że u nas nie ma listy pytań do tego. Jest lista pytań do egzaminu wstępnego na II stopień, a że egzamin inżynierski ma być liczony tak samo jak ten egz wstępny, to domyślam się że będą podobne.
http://www.eaiie.agh.edu.pl/files/informatyka.pdf

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0