cała prawda o programistach

0

Czytając to, uśmiałem się nielicho, jednak coś w tym z prawdy jest, więc nie wrzucam do humoru, gdzie by pewnie zostało zaraz przykryte nowym demotem.

Życzę miłej lektury:)

http://byatool.com/index.php/pontification/programmer-hero-to-all-or-digital-masochist/

0

Ja bym powiedział, że w programowaniu wykonanie 95% pracy wymaga 5% czasu, pozostałe 5% pracy zajmuje 95% czasu i właśnie dlatego większość z nas musi się katować tymi 5% (ja obecnie jestem na pograniczu między 95% a 5%).
Poza tym (co można przenieść do programowania):
user image

0

Ja myślę, że w założeniu nie tak miało być :)
Mnie tam się wydaje że każdy chciał być wielkim Twórcą a większość zostaje przetwórcami. Z ręką w nocniku już się nie da nic z tym zrobić, bo zmiana zawodu to spore straty materialne.

A serio starzy wyjadacze powiedzcie, żałujecie?

0

Nie. Żałuję tylko, a raczej mi szkoda/przykro, że prawie nikt nie przejawia chęci faktycznego wykorzystywania możliwości jakie daje informatyka i jej pochodne.. Tak jak w służbie zdrowia, opłaca sie leczyć, a nie wyleczyć - tak i tutaj ciągle widzę, że opłaca się ciągnąć i łatać stare trupy w ich starych technologiach, niż -ba, nie mówię o przejściu na nowe- niż ... w tychże starych technologiach przepisac do dobrze/lepiej, czyli naprawic trwale, a nie tylko załatac..

Z reszty jestem wlasciwie zadowolony, acz nie jestem "stary" :)

@MarekR22 - tak, znam tego stripa.. Dilbert wymiata, a ten strip to w wiekszosci przypadkow szczera prawda --"

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1