Książka do nauki C++

0

Witam, mam pytanie, jaką książkę polecacie do nauki języka C++

Dodam, że umiem się posługiwac językiem Pascal, Object Pascal (Delphi), PHP.

Dobrze, żeby książka miała rozwinięty dział pisania aplikacji w WinAPI, i opisywała w bardziej praktyczny sposób, nie tak jak książka "Thinking in C++" czyli owijanie w bawełne.

Pozdrawiam, Michał 'mgx8' Gleba

0

To do C++ czy WinAPI?

0

C++

0

sek w tym, ze C++ trzeba najpierw dobrze znac teoretycznie, zeby potem sobie praktycznie w stope nie strzelic.. thinking jest dobry, wierz mi, ten jezyk po porstu wymaga cierpliwosci, ktorej to takie delphi wymagalo zerowej..

0

thinking jest dobry, wierz

Dobry, jednak ja polecę Symfonię C++

0

A tak w ogóle, to książki są aż tak nietuzinkowe, żeby było na nie miejsce w tym dziale? ;>

0

Symfonia C++ Standard Grębosza - napisana prostym językiem i bardzo rzetelna.

0

Osobiście bardzo podobało mi się też "C++ Zaawansowane Programowanie" Nicholas A. Solter, Scott J. Kleper. Książka porusza wiele zagadnień, a autorzy piszą prostym i przystępnym językiem. Tutaj fragment: ftp://ftp.helion.pl/online/zaprcp/zaprcp-8.pdf

0

Hm, twórca C++ napisał o nim knigę, ostatnie wydanie jest zgodne z obowiązującym standardem - ciekawe dlaczego nikt o niej nie wspomniał?

0

Bo ciężko się tą pozycję czyta :) To jest bardziej taka encyklopedia C++ niż książka do nauki. Jak potrzebujesz sobie szybko cos przypomnieć to jest dobra, ale jak się uczysz (tymbardziej jeśli mowa o kimś kto z programowania jest zielony) to gorzej.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0