Studia II stopnia - gdzie ?

0

Jestem świeżo upieczonym inżynierem i zastanawiam się nad wyborem kolejnej uczelni.
Moją największą pasją jest Java (ME+SE), której uczę się 2,5 roku.
Poświęcam jej sporo czasu, chciałbym iść dalej w tym kierunku.

Zastanawiam się którą z tych uczelni wybrać:

  1. Politechnika Krakowska, WFMIIS - informatyka stosowana.
  2. Politechnika Rzeszowska, WEII - informatyka.
  3. AGH, WGGIOS - informatyka stosowana.

Na PK już się dostałem, na pozostałych uczelniach rekrutacja jeszcze nie została zakończona.
Czekam na opinie ludzi, którzy studiowali na tych kierunkach. Co możecie o nich powiedzieć ?
Nie interesuje mnie prestiż uczelni, dyplom z fajnym logo etc. , tylko jakość kierunku.

0

Jak chcesz programować to wybierz sobie jakiś fajny kierunek z bankowości czy grafiki. Na uzupełniających masz dużo matmy i jeszcze więcej śmiecia. Ciekawych rozwijających przedmiotów masz dosłownie kilka. Programowania jeszcze mniej. Znacznie lepszy wybór to coś dodatkowego nie związanego z informatyką, ponieważ później możesz w trakcie rozmów z klientem zrozumieć o co mu chodzi od strony biznesowej, a nie tylko mówić o kodzie i platformie.

0

Jesli chodzi o ten kierunek na AGH to przedmioty zawsze mozesz spradzić w syllabusie:
http://www.syllabus.agh.edu.pl/
Poza tym z tego co wiem to jest kierunek który kiedyś nazywał sie Geoinformatyką i tam mało jest przedmiotów "informatycznych", a za to sporo geologiczno-geograficznych.

0

a moze politechnika szczecinska (teraz to juz zachodniopomorski uniwersytet technologiczny) ? tam masz kierunki np inzynieria oprogramowania i jeszcze inne kieunki gdzie bardziej nastawionym sie jest na programowaie pod komorki i multimedia...

0

Względem PK to mogę Ci jedynie powiedzieć, że wszystko obraca się wokół MES, a javę ujrzysz tylko jak zamarzy Ci się napisanie w niej projektu z systemów czasu rzeczywistego. Siedzimy głównie w C/C++, programach równoległych i mnożeniu macierzy na 100tys sposobów (głównie rzadkie). Ale wbrew temu wszystkiemu studiuje się bardzo przyjemnie, a prowadzący nie są jakoś bardzo upierdliwi. Nawet się cieszę, że tam trafiłem. Musisz jednak wziąć pod uwagę, że są to studia techniczne i będziesz miał przedmioty z pozoru zbędne pod Jave. Ale jak mówię tylko z pozoru :)

0

Wybierając między PK a AGH zdecydowanie poleciłbym AGH. Poziom czy ilość materiału są podobne (to ustawa reguluje) jednak AGH ma lepszą kadrę i nie ma takiego odsiewu. Na PK na pewno trafi ci się gdzieś jakiś stary niedosłyszący piernik, za to na AGH trafi ci się gdzieś ktoś naprawdę świetny.
Widzę, że celujesz w Informatykę Stosowaną. Bardzo dobrze, samej informatyki i tak nie nauczą cię tyle abyś nie musiał sam się doszkalać hobbystycznie w domu. Dlatego poświęcenie części zajęć na inne dziedziny nie będzie miało znaczącego wpływu na poziom wykształcenia informatycznego. Za to da bardzo dużo - liźniesz dziedziny o których sam nigdy byś nie pomyślał. To jest pierwszy krok w zdobyciu drugiej specjalizacji w dziedzinie nieinformatycznej. Takie połączenie daje znaczne większe możliwości niż "czysta" informatyka.
Zamiast WGGIOS radziłbym raczej wydział metalurgiczny (WIMiIP). Na jeden i drug jest się trudno nie dostać (do niedawna kandydatów było nie wiele więcej niż miejsc) jednak WIMiIP jest IMO ciekawszy. Są takie rzeczy jak materiałoznawstwo, termodynamika, przemysł. Na geologicznym będziesz miał jakieś głupie skały, kopalnie, studnie :p czyli więcej do wykucia a mniej do zrozumienia.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0