Zarobki programistów...

0

Witam Was. Jeśli chodzi o IT to jestem jeszcze pretendentem (15 lat i kończę gimnazjum). Ciekawy jestem ile zarabiają programiści (i za jaki język tyle zarabiają). Przeglądałem tematy na forum ale większość już jest pewnie nieważna (2002-2004)...
Po prostu zastanawiam się czy z tego można godnie wyżyć i w którą iść stronę w liceum. Mam do wyboru programowanie/fizykę jądrową (dwie rzeczy które mnie interesują :))
Pozdr.

0

Miljiony monet. Tak powiedz kolegom, posrają się z zazdrości. W liceum idź w stronę historii tańca.

0

Wiem że dla idiotów którzy się kierują stereotypami gimnazjalista to głupi smarkacz i do tego dres, ale ja oczekuję wypowiedzi ludzi inteligentnych, ergo - Rev, nie wypowiadaj się.

0

Ale czego ty od nas oczekujesz?
Programista PHP może zarabiać 800zł (ale może i 7000), dyrektor poważanej firmy IT może zarabiać 10000zł (ale może i 100000zł). Pomogło ci to?

Wybór profilu w liceum nic nie zmieni, musisz tylko napisać maturę z przedmiotów, które będzie wymagała uczelnia, na którą będziesz próbować się dostać.
Generalnie większość profili ścisłych ma zwiększony nacisk na matematykę, fizykę i informatykę. Ale i będąc w klasie humanistycznej możesz napisać maturę z informatyki, nikt ci tego nie broni (oprócz tego, że dostaniesz wycisk z polskiego).

0

i moja rada nie patrz na kase przy wyborze zawodu :)
trzeba robić to co sie lubi wtedy pracuje sie efektywnie .
a w zarobkach jest olbrzymi rozrzut więc nic Ci to nie pomoże ze tutaj ktoś się wypowie ( aczkolwiek takie tematy były poszukaj)

0

Idź do liceum na mat-inf-fiz skoro interesują cie nauki ścisłe. A zdecydujesz za 3 lata, bo przez ten czas wiele sie moze zmienic. Poza tym fizyki w gimnazjum wlaściwie nie ma (jest taki przedmiot, ale z fizyką niewiele ma wspólnego :P) więc jesli poważnie sam się tym nie pasjonujesz, to jeszcze ci sie może ta fizyka odwidziec :P

0

Ciekawy jestem ile zarabiają programiści (i za jaki język tyle zarabiają).

Nie zarabia się za język, tylko tylko za konkretne umiejętności rozwiązywania problemów. Od znajomości języka do bycia dobrym programistą jest bardzo długa droga. Można być programistą C++ za 800 zł i programistą VB za 7 tys.

0

Wszytko jak zawsze zależy.
Przez ostatnie 3 lata:
1200-3000 netto (na rękę) - umowa o dzieło w średniej firmie IT jako web devel i programista java. Umowa o dzieło
3000-8000 netto - programista java w różnych firmach w zależności o sezonu i premii. Umowa o pracę.
Przy czym są patologie ;) typu 15k na rękę dla programisty PL/SQL czy 30K na rękę dla konsultanta za przygotowanie refaktoryzacji dużego projektu + 100K premii za jej przeprowadzenie. Czas trwania projektu 2 miesiące. Gość wylądował na 3 miesiące w sanatorium po zakończeniu (anemia, niedożywienie, skrajne wycięczenie i problemy ze wzrokiem).

Co w szkole? Mat-fiz i samemu pracować nad matmą i fizyką, bo jak trafisz na studia to możesz zobaczyć na czym polega metoda SITA i wylecisz. Obecnie poziom kształcenia nie zapewnia minimum. Więc się ucz.

0

A ja się jeszcze podepnę pod temat: co ile gdzieś tak zmieniacie pracę? Ja mam ostatnio ochotę zmienić pracę ale nie wiem jak pracodawcy patrzą na takie częste zmiany (co pól roku).

0

@rnd ostatni rok 3 firmy. Musisz umiec uzasadnić dlaczego zmieniasz pracę, bo "nuda i chandra" to kiepskie argumenty.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1