Umowa o dzieło

0

Co to znaczy że firma oferuje mi robote za jakąś ustaloną kase miesięcznie, 6h dziennie w ich siedzibie ale umowa o dzieło. Tzn o co chodzi z tą umową o dzieło? No bo na moje oko taka umowa to bardziej jeżeli oni zlecają mi jakieś zadanie do zrobiania, mam jakiś czas na to, robie, oddaje i zgarniam kase. A jeżeli to ma być praca stała na początek wakacyjne 3 miechy i codziennie w biurze to bardziej mi pasuje normalne zatrudnienie. Może ktoś kto się zna na tym mógłby coś powiedzieć? Nie jest to jakiś wałek? ukryte małym druczkiem wymagania czy jak?

0

Prawnie powinineś mnieć umowę o prace, ponieważ pracujesz w okreslonych godzinach w okreslonym miejscu. Umowa o dzieło nie powinna tobie narzucać miejsca, ani czasu wykonywania usługi.

0
Grzybu napisał(a)

Nie jest to jakiś wałek? ukryte małym druczkiem wymagania czy jak?

Nie będą Ci płacić ZUSu i innych składek, które płacą gdy masz umowę o pracę.

0

Nawiększy walek jest w sumie dla ZUSu i US.
Potrzebujesz te składki? IMHO lepiej ubezpieczać się prywatnie.
Z ZUSU nigdy nie zobaczysz nawet połowy wpłaconych pieniędzy.

Musisz tylko uważać, żeby umowa o dzieło była sensownie spisana, bo inaczej US może się przychrzanić, że powinieneś mieć umowę o pracę. Nie wiem jak w przypadku zleceń, ale w przypadku działalności gosp. w umowie trzeba mieć czarno na białym, że się ponosi całą odpowiedzialność i ryzyko biznesowe (co jest w sprzeczności z umową o pracę).

0

Nie interesuje mnie na razie zus i inne składki na emeryturę bo to tylko 3 miesiące pracy. Tylko się zastanawiam czy gość nie będzie kręcić wałów, że niby pracuje codziennie nad czymś innym a mam umowę o dzieło a na koniec powie że dzieła nie wykonałem tak jak się umawialiśmy i won.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1