pytanie o licencje

0

Witam
Mam pewien program napisany na komórkę i umożliwić jego ściągnięcie na pewnym forum. Chciałbym napisać licencje w której jest mowa ,że program nie może być rozprowadzany, a ściągany może być tylko na obszarze tego forum. Program ma być darmowy. Ma ktoś przykład takiej licencji?

0

AFAIK nie możesz – przynajmniej w zgodzie z Polskim prawem – zakazać ściągania programu z jakichś miejsc. Ściągnięcie na własny użytek dowolnej treści opublikowanej w Internecie mieści się w ramach „dozwolonego użytku”. W tym sensie nie musisz więc udzielać nikomu żadnej licencji: przez sam fakt, że program został opublikowany osoby prywatne mogą go sobie ściągać, instalować i używać.
Z drugiej strony, jeśli umieścisz w programie zastrzeżenie praw autorskich (nawet w najkrótszej możliwej postaci: „Copyright © 2007 by Tharos, all rights reserved.”) to nikt nie będzie mógł legalnie Twojego programu rozpowszechniać (więc jeśli pojawi się w innym miejscu, niż Ty go umieściłeś, będziesz miał prawo domagać się, żeby go stamtąd usunięto, tudzież odszkodowania za poniesione straty)

DISCLAIMER: Nie jestem prawnikiem, to co napisałem to tylko moja prywatna opinia, zbudowana na killkugodzinnym szkoleniu z zakresu prawa autorskiego. Jeżeli chcesz mieć autorytatywną odpowiedź, musisz się zwrócić do specjalisty prawnika.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1