Pomysły na ikony

0

W moim programie chce użyć ikonek do oznaczenia dostępności typu private public i protected. Te ikonki będą stały przy nazwach metod, pól składowych klasy. Chodzi o to, żeby użytkownik widząc taką ikonkę stojącą przy metodzie wiedział od razu że chodzi o metodę public czy private. Mam parę pomysłów, ale nie podobają mi się do końca.

Co do protected to raczej na pewno będzie to jakiś kluczyk albo kłódeczka.
Private: może jakiś znak stopu :/ chociaż to się kojarzy bardziej z niedostępnością aniżeli z prywatnością. Albo ceglany mur - już lepiej, ale może wymyślicie coś lepszego. Na public kompletnie nie mam pomysłów.

Ikonki będą max 16x16 px więc zbyt wielu szczegółów nie pomieszczą. Jeśli się będzie dało to zrobię je jeszcze mniejsze.

Czekam na wasze propozycje.

0

Pierwsza rzecz to w ogole symbol metody. Metode sie wywoluje, wlacza, po angielsku wlaczac to run co kojarzy sie tez z biegiem albo ogolnie z ruchem, raczej nie bedzie to zaden czlowiek wiec proponuje jakies kolo czy romb z jaskrawym kolorem (zolty, zielony lub cos takiego). To bedzie public, private i protected mialy by dodatkowe znaczki. Prywatne metody zdecydowanie powinny miec klodeczke, jak mamy cos prywatnego to zwykle zamykamy to w szafie, sejfie, whatever. Gorzej z protected, dostep do nich jest mniej restrykcyjny niz private wiec to musi byc cos lzejszego, np kraty, lub jesli dobrze bazgrasz szklana szyba.

Takie tam pomysly na szybko :)

0

Dodam tylko, że ikonki mają reprezentować nie metody, a jedynie sposób dostępu. Po prostu będzie widoczny opis klasy - nazwa, baza i składowe. Przy składowych będą stać ikonki.

0

może do public taka większa grupka postaci rodem z msn-a?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0