ulubiony język

0

Jaki jest wasz ulubiony języ i dlaczego ?

Ja najbardziej lubie PHP. Jest najbardziej "elastyczny". Głownie chodzi o samodzielnym dopasowaniu typu zmiennych. Ostatnio <ort>zaczołem </ort>się uczyć Javy i również wydała mi sie ciekawa.

A jak wy ??

0

Polecałbym ci zapoznanie się z terminem 'dynamiczne typowanie' i 'języki z dynamicznym typowaniem'.
(imho php jest patologicznym przykladem dynamicznego typowania - 2 + "3 swinki" afair da "5 swinki"... a powinien dac blad typów).

Znacznie lepszym jezykiem z dynamicznym typowaniem od php jest np. Lisp, Python czy Ruby.

0

Mam 3 ulubione języki programowania: C, C++ i asembler. Kolejność dowolna. Powód: ogólnie, to władza. A co do C/C++: int jest int, nanananana, char jest char nanananana...

0

Delphi i .NET (to właściwie technologia, ale można chyba podciągnąć pod temat). Dlaczego Delphi? Po jego pierwszego się nauczyłem i teraz chyba znam najlepiej. A .NET? Bo jest wygodny, wbudowana obsługa baz danych, jak się nie przesadza z wodotryskami to programy można odpalić na Linuxie (Mono).

0

Moim zdaniem najlepszym jest językiem, ten który najwięcej znasz. Jeśli dobrze znasz się na php, to prawdopodobnie on będzie twój ulubiony. Ale moje ulubione to php o delphi.

0

Ulubione języki...
FORTRAN - szybki, prosty i choć toporny to bardzo przydatny. Genialne do nauczania programowania.
Java - za kontrolę typów, prostotę składni i elastyczność. W dodatku nie można w nim zamotać kodu na poziomie składni :)
JavaScript - bardzo fajny język skryptowy, którym można zrobić bardzo wiele np. podrasować photoshopa :)

0

@Koziołek: U mnie na uczelni Fortran jest "wyklęty" ;-)

Kiedyś bardzo lubiłem Delphi i Pascala. Obecnie bardzo lubię C# i przekonuję się, że podejście "wszystko jest obiektem" w rodzaju tego z .NET czy Javy jest czasem bardzo miłe. Stąd też lubię PowerShella i go często używam także. Podoba mi się Python, Visual Basic nie jest taki zły, a Brainfuck jest genialny, gdy pokazać komuś trzeba program ;-)

PHP jest moim chyba najczęściej używanym językiem, ale nie mogę powiedzieć abym go lubił. Ma trochę niezmiernie denerwujących rzeczy (dynamiczne typowanie czasem bardzo jest niemiłe, do tego wiele niekonsekwencji w nazewnictwie, rozrost w różne strony, nie zawsze dobre).
Liznąłem C (i też go nie lubię), liznąłem C++ (nie jest zły), liznąłem assemblera (i strasznie nie mam ochoty czegokolwiek w nim robić ;-)), JavaScript mnie miejscami denerwuje, a Bash jest totalną porażką składniową i kompletnie nie mogę się przyzwyczaić do niego ;-)

0

@Ktos dlaczego wyklęty?

Co do basha to rzeczywiście ma okropną składnię. C/C++ jakoś tam znam i pisałem coś w tym jednak nie miałem okazji pobawić się tym dokładniej...

0

Z psychologicznego punktu widzenia bardziej lubimy to co znamy a najbardziej znam pascala i pochodne. Bardzo podoba mi się C. C++ jakos mniej. VB wywołuje u mnie dreszcze. Asm swojego czasu (jeszcze w TP i na i486 podczas tworzenia grafiki). Co do C# jeszcze nie mogę się przełamać natomiast podzielam zdanie Ktosia z obiektowością. Co do javy się nie wypowiem bo brak wiedzy na ten temat.

0

Ja najbardziej lubię C++ bo łączy zalety C (umożliwiając programowanie w miarę niskopoziomowe) z zaletami znanymi z języków typowo obiektowych. Poza tym nie zmusza do wyboru określonego stylu programowania, można pisać kod obiektowy lub typowo strukturalny/proceduralne i to jest chyba w nim najlepsze.
Pascala uczyłem się na początku i trochę coś w Delphi pisałem ale jakoś nie przypadło mi to do gustu.
Teraz gdy klikam coś pod .NET (głównie w C++/CLI) to zaczynam coraz bardziej doceniać C# i pewnie za jakiś czas C# będzie moim ulubionym językiem (mimo, że nie jest tak elastyczny jak C++).

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0