Ruby (+ Rails) Czy ktoś coś w tym pisał?

Odpowiedz Nowy wątek
2006-12-21 22:14
Moderator

Rejestracja: 15 lat temu

Ostatnio: 14 godzin temu

0

Hej. Ostatnio dużo się mówi o języku Ruby, a w szczególności frameworku Rub on Rails. Zwolennicy tegoż języka roztaczają wspaniałe wizje wypasionych aplikacji pisanych w 15 minut, zawodowcy od aplikacji internetowych w .NET i Javie śmieją się z kolejnej "zabawki", a developerzy PHP zdają się to totalnie olewać... Poczytałem sobie trochę dokumentacji, spróbowałem napisać nawet jakiś programik i w sumie, mam bardzo mieszane uczucia. Ot, w samym języku nie widzę jakichś rewolucyjnych rozwiązań - kod wygląda nieco dziwnie, ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia. Ale na razie nie wniknąłem w to zbyt głęboko.

I dlatego pytanie do Was: czy ktoś używał tego w jakiejś prawdziwej aplikacji (nie demku bloga na 100 linii)? Takiej, która korzysta z bazy danych, robi na niej nietrywialne operacje, ma złożony interfejs o wielu poziomach zagnieżdżenia, walidację danych wejściowych itp. Powiedzmy coś wielkości Coyote.
Jak się w tym pisze i czy rzeczywiście jest dużo lepiej niż w standardowych frameworkach MVC lub komponentowych do Javy (Tapestry, Click, JSF, Spring MVC)? Jak jest z wydajnością działania tych aplikacji oraz z jakością reklamowanego mapowania O/R w Rails?

Pozostało 580 znaków

Gal
2006-12-28 10:01
Gal
0

Ruby, Python - oczywiście, że się da. Nie wiem jak z Ruby, ale np. pythona używa Google, YouTube, CNN, PayPal, Dell, Sony, EBay i wiele innych dużych firm więc się da.

Inna sprawa, że nie znajdziez łatwo hostingu oferującego Ruby czy Python. Widziałem jeden płatny gdzie oferowali Pythona, ale niestety tylko jako skrypty CGI.

Pozostało 580 znaków

2006-12-28 14:01

Rejestracja: 16 lat temu

Ostatnio: 8 lat temu

0

Wykop.pl zrobił sie strasznie ślamazarny odkąd przeszedł na ruby on rails.

Oczywiście nie koniecznie musi to być wina języka, ponieważ 1) serwis jednocześnie został powiększony o wiele opcji w stosunku do poprzedniej wersji 2) autor serwisu nie używa cacheowania bo twierdzi że jest nie potrzebne :/

Ale mimo to jak dla mnie jest to informacja: masz duży serwis - nie używaj ruby on rails..


<url>http://kooba.pl/</url>

Pozostało 580 znaków

nav
2006-12-28 15:23
nav

Rejestracja: 16 lat temu

Ostatnio: 2 lata temu

Lokalizacja: Warszawa

0

Rails jest ślamazarny, jeśli jest podpięty pod apache przez (fast)CGI. Mam małą stronkę (tak do nauki pisałem) i strasznie wolno działało. Postawiłem WEBricka na porcie 81 i działa razem z apache. Jest o niebo szybciej.


utf-8 rlz! ٩(ಥ_ಥ)۶

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0