Praktyka w C++

0

Witam!
Mam takie pytanie związane z tym postem:
http://4programmers.net/Forum/viewtopic.php?id=99970
a mianowicie z odpowiedzią Hibo.
Napisał że tamten koleś powinien teraz "szlifować c++ ile się da".
Między mną a nim jest taka różnica że ja jestem dopiero w połowie Symfonii czyli nie opanowałem całego potencjału c++ ani jego biblioteki standarowej, ale czy ja też powiniem szlifować c++ ??
chciałbym ale nie mam pomysłu na program na moim poziomie wiedzy (a gdy będę umiał więcej to się okaże czy będę miał :-) ).
Czy gdy (mam nadzieję) opanuję już w miarę C++ to polecacie pisać jak najwięcej
małych (ćwiczebnych) programów, czy kilka większych nad którymi trza się pomęczyć.
Co o tym sądzicie ??
Czy brak praktyki będzie mi przeszkadzać w przyszłości ?
Czy dobzi programiści są pomysłowi ?

Proszę o jakąś trafną sugestię :-)

0

IMHO szlifować warto, bo tego nikt Ci nie zabierze. Fakt, że sama składnia to parę wieczorów, ale efektywne korzystanie z języka wymaga ćwiczeń. Zresztą, moje zdanie jest takie, że nigdy nie opanujesz całego potencjału języka - zawsze znajdzie się coś, co Cię zaskoczy - bardziej lub mniej miło.
Co do pisania... To się chyba wiąże z pomysłowością :) Masz pomysł - piszesz. To jest jak improwizacja - grasz niby bez przygotowania, ale musisz mieć w głowie pomysł, wyćwiczone zagrywki, przesłuchane utwory innych muzyków itp.
Pewnie niezbyt dokładnie się wyraziłem, no ale głodny jestem :)

0

Brak pomysłów na programy? Gdzieś widziałem całkiem rozsądną poradę czyjąś (nie powiem czyją, bo nie pamiętam :P ): Wejść na sourceforge i przeszukać listę projektów w interesującym Cię języku, które zgłaszają, że potrzebują programistów - pomysłów będzie multum, a do tego będziesz miał okazję zobaczyć jak to jest, jak siępracuje w zespole (bardzo ważna sprawa).

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0