Ocena quizu na homepage'u T-Regx'a

2

Wrzuciłem wczoraj nową wersję strony, głównymi featurem jest tam quiz znajomości regexpów PHP'owych, fajnie by było gdyby ktoś obczaił stronę zarówno estetyczną jak i merytoryczną quizu.

https://t-regx.com

2

Navigate back to see the explanations

IMO wygodniej byłoby, gdyby po wybraniu błędnej odpowiedzi najpierw pokazywało się wyjaśnienie, a potem możliwość przejścia do następnego pytania.

Plus chwilę zajęło mi zrozumienie, że mogę wrócić do poprzednich pytań poprzez naciśnięcie na czerwone iksy - może byłoby prościej gdyby dorzucić tam jakąś wskazówkę, że całość stanowi część większej nawigacji, np. w taki sposób:

screenshot-20200819095946.png

(można by od razu wyświetlić wszystkie kilkanaście białych kółek - wtedy byłoby też widać ile pytań zostało do końca)

1

Wiem, że jestem nudny, bo zawsze jak coś wrzucasz to chwalę i w ogóle daję pozytywny feedback (a Ty pewnie liczysz na konstruktywną krytykę), ale super się patrzy na to, jak kochasz ten swój projekt i jak go ciągle dopieszczasz :)

Pomysł fajny, ale powinieneś na stronie głównej jakoś ten quiz lepiej wyeksponować, bo gubi się w całości i w ogóle nie rzuca w oczy. Jakiś podświetlony button na górze albo coś bardziej widocznego. Mimo, że wiedziałem, że jakiś quiz jest, to chwilę mi zajęło znalezienie go.

Tak czy siak - mega fajny pomysł. Wprawdzie nie dla mnie, bo ja ani z tej biblioteki nie korzystam, ani samych regex'ów nie lubię, ale jak ktoś jest biblioteką zainteresowany, to powinien docenić i przy okazji się sprawdzić. Popieram to, co pisał @Patryk27 - lepiej by było od razu po pytaniu dawać informację co jest źle, plus pokazać poprawną odpowiedź i do tego może kilka słów wyjaśnienia, dlaczego dana odpowiedź jest poprawna i co się dzieje w danym miejscu.

W każdym razie - ja na regularnych się nie znam, Twojej biblioteki także nie znam, ale też w totka nie powinienem grać, bo zgadywanie u mnie kiepsko idzie ;)
screenshot-20200819104809.png

2

A może dorzuć tam krzyżówkę regexową? Bo znajomość API jakiejś biblioteki nie jest jakieś kluczowe, zawsze można sprawdzić w dokumentacji, ale rozumienie samych regexów to już inna bajka. Popatrz na https://regexcrossword.com/ ;)

1

✓✓✓✓✓✓✓✘✓✓✓✓✘✓✓✓★

Ogarniam lepiej, niż przypuszczałem.

0
Shalom napisał(a):

A może dorzuć tam krzyżówkę regexową? Bo znajomość API jakiejś biblioteki nie jest jakieś kluczowe, zawsze można sprawdzić w dokumentacji, ale rozumienie samych regexów to już inna bajka. Popatrz na https://regexcrossword.com/ ;)

No tylko że właśnie samym API biblioteka się zajmuje (SafeRegex dodaje mapping warning/error -> exception, CleanRegex dodaje całą tą funkcyjną nakładkę). Silnik regexpów pod spodem jest taki sam ;)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0