Ocena struktury kodu - prosty program szachowy

Odpowiedz Nowy wątek
2019-06-09 20:16

Rejestracja: 3 lata temu

Ostatnio: 16 godzin temu

0

Witam,

Stworzyłem ostatnio ciekawy program szachowy, tutaj daje link do GitHub'a https://github.com/bartekeros/ChessGameAnalyzer. Co najważniejsze program działa tak jak powinien, więc nic tu nie będę zmieniał, gdyż w pełni mnie zadowala. Jeśli chodzi o pomoc to chciałbym tylko się dowiedzieć jak oceniacie całą strukturę aplikacji, czyli nazewnictwo i rozplanowanie klas, czy metody w klasie EvaluatedGameAnalyzer są dobrze porozbijane (szczególnie to mnie nurtuje, gdyż tak wiele metod prywatnych nie podoba mi się), czy dobrze zastosowałem klasy statyczne i co tam się jeszcze rzuci Wam w oczy... To pytanie o jakość kodu jest dla mnie szczególnie ważne, gdyż nie nauczę się tego z żadnej książki, tylko z praktyki, a nie chcę cały czas popełniać tych samych błędów.

z góry dzięki za pomoc, jest ona tutaj bezcenna

edytowany 2x, ostatnio: Barteker, 2019-06-09 20:20

Pozostało 580 znaków

2019-06-12 08:55
Moderator

Rejestracja: 16 lat temu

Ostatnio: 4 minuty temu

2
  1. To: https://github.com/bartekeros[...]/ChessGameAnalyzer/Display.cs się nazywa przeciekanie warstw abstrakcji, bo niby jakieś klasy i obiekty ale potem x.y.z.v. Jak chcesz sprawdzić ile masz benzyny w samochodzie to demontujesz samochód żeby dobrać się bezpośrednio do baku, czy jednak patrzysz na kontrolkę na desce rozdzielczej? ;)
  2. W zasadzie jedyny kod w tym repo to: https://github.com/bartekeros[...]yzer/EvaluatedGameAnalyzer.cs i to klasyczny God Object, który odpowiada tam za wszystko. No i tam też mocno ciekną warstwy, bo z jednej strony masz jakąś wysokopoziomową analizę gry w szachy, a zaraz obok czytasz xmla po nodach.

Masz problem? Pisz na forum, nie do mnie. Nie masz problemów? Kup komputer...

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0