Wizytówka do oceny

Odpowiedz Nowy wątek
2019-05-14 01:18

Rejestracja: 3 lata temu

Ostatnio: 1 dzień temu

Lokalizacja: Śląsk

0

Czesc na codzień kodze zwykle jakies rozwiazania fullstackowe gdzie od wygladu ważniejsza jest funkcjonalność pod spodem ;). Jest to moje pierwsze podejście do wordpressa i dużo się na męczyłem bo sam napisał bym to szybciej :D ale klient chciał CMS to dostał. Proszę ogólnie o ocene designu i jakieś uwagi bo nigdy w grafice nie czułem się dobrze.

https://ha-bud.pl/

Pozostało 580 znaków

2019-05-14 02:37

Rejestracja: 5 lat temu

Ostatnio: 2 miesiące temu

Lokalizacja: Warszawa

Nie znam się na tym, więc zapytam tak ogólnie: rozumiem, że umowa między wami zakłada, że możesz pokazywać nam swoje prace do oceny?

Uwagi ogólne

 • Powiedziałbym, że zbyt mały kontrast między kolorem tła a tekstu. Ale może to kwestia mojego monitora?
 • Dałbym większe odstępy między liniami w sekcji z danymi osobowymi.
 • UPDATE: Powiedziałbym też że można by dać jakieś większe wyróżnienie nazwy aktualnie otwartej strony w menu głównym – np. pogrubienie – ale może to już będzie czepianie się?
 • UPDATE3: Obrazki przy danych osobowych albo 1) nie powinny być umieszczone w tym samym elemencie HTML co dane, albo 2) nie powinny być odsunięte od danych za pomocą spacji (a np. marginesów). Dlaczego? Jeśli chciałbym skopiować sobie dane, to mogę albo: 1) kliknąć dwa razy, albo 2) przesunąć myszą/palcem od lewej do prawej, albo 3) od prawej do lewej. W pierwszym przypadku na pewno skopiuję również spacje, w drugim oraz trzecim – jest to bardzo możliwe. PS. Jest też przypadek 4) ktoś zaznaczy i skopiuje całe dane naraz. W tym przypadku także zrobi to razem ze spacjami, choć tutaj już spacje są rzeczą dobrą (ponieważ po wklejeniu tych danych – nie mówię o arkuszu kalkulacyjnym itp. – spacje je przedzielą; bez spacji byłyby po prostu jednym ciągiem znaków).

Strona główna

 • "Home" – chyba lepiej na coś zamienić. Ale powinno być to coś, co kojarzy się ze stroną główną (ogólnie, nie ze stroną główną tej strony; lol, jak to brzmi). Na przykład: imię i nazwisko, nazwa firmy. Choćby też polska wersja da radę – "Strona główna".
 • UPDATE4: Powyższe uwagi co do tekstu "Home" dotyczą także tego tekstu w menu głównym.

Strona https://ha-bud.pl/o-firmie/

 • Tekst jest obok obrazka. Mnie się zazwyczaj kojarzy, że tekst obok jakiegoś obrazka ma opisywać ten obrazek. Tutaj obrazek z zasady ma nie być opisywany, a jedynie luźno powiązany z tekstem, toteż ten tekst przeniósłbym pod obrazek.
 • Tekst Marzysz o swoich własnych czterech kątach? Zadzwoń! jest zbyt blisko obrazka.

Strona https://ha-bud.pl/realizacje/

 • Główną rolę tutaj pełnią trzy rzeczy: tytuł ("Realizacje"), miniatury oraz podpisy miniatur. Tytuł jest po to, by nie zgubić się na stronie, więc jest OK. Miniatury są treścią strony, są OK. Natomiast podpisy miniatur są po to, by nie zgubić się w miniaturach i moim zdaniem są pisane zbyt małą czcionką.
 • Trochę mniej ważne: podkreślenie podpisu miniatury znika dopiero wtedy, gdy najedzie się na sam podpis, a nie na miniaturę. Tymczasem link z miniatury przenosi w to samo miejsce, co link z podpisu. To jest niespójność i myli użytkownika, czy przechodzi on w to samo miejsce na stronie, oraz czy jest to na pewno to miejsce, które chciał. Albo 1) podpisy w ogóle nie powinny mieć podkreślenia, albo 2) nie powinno ono w ogóle znikać, albo 3) powinno znikać, gdy najedzie się zarówno na podpis, jak i na obrazek.

Strona https://ha-bud.pl/kontakt/

 • Tekst uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi... jest pisany zbyt małą czcionką. Poza tym czcionka powinna być spójna w rozmiarze na całej stronie.
 • NIP powinien być oddzielony jakimś większym odstępem od adresu.
 • Niebieskie linki – rozumiem, że jeszcze będą działać? Czy to nie mają być linki?
 • UPDATE2: Sekcja "Adres siedziby" nie powinna zawierać NIP-u (bo to adres, no). Jeśli chcesz dać także NIP, to albo 1) umieść go w innej sekcji, albo 2) zmień nazwę sekcji (np. na "Dane firmy"). PS. Albo 3) w ogóle usuń tekst "Adres siedziby" (przez co tekst pod spodem już nie będzie należeć do żadnej sekcji).

edytowany 18x, ostatnio: Silv, 2019-05-14 02:55
Edytowano 18 razy :0. Wow dzięki:) umowa slowna więc nie widzę przeszkód by dac cos do opnii - Akihito 2019-05-14 06:27
Ja zazwyczaj wiele razy edytuję, więc tym się nie sugeruj. ;) Skoro umowa słowna, to najważniejsza jest kwestia zaufania stron. Twój klient teoretycznie mógłby domniemywać, że nikomu tego nie będziesz pokazywać, póki on tego nie dostanie. Lepiej zapytaj. - Silv 2019-05-14 14:54

Pozostało 580 znaków

2019-05-14 06:55

Rejestracja: 13 lat temu

Ostatnio: 4 dni temu

2

Na smartfonie przeglądam. Kolor tła jakiś taki nijaki, ale to pikuś. Odstępy małe, mały margines tam gdzie są rysunki - strona nie oddycha. Menu przykrywa cały ekran ale opcje zajmują tylko mała część strony. Poza tym spoko choć nie powala


edytowany 1x, ostatnio: elwis, 2019-05-14 06:56

Pozostało 580 znaków

2019-05-14 11:10
Moderator Kariera

Rejestracja: 2 lata temu

Ostatnio: 4 godziny temu

Lokalizacja: Poznań

2

Jeszcze taka uwaga, aczkolwiek to raczej nie do Ciebie, tylko klienta, bo podejrzewam że to on odpowiada za treść strony. Jest to tak trochę bez składu napisane, a najbardziej mnie razi brak konsekwencji w stosowanej konwencji określania nadawcy. Raz pisze "o nas", "firma", a innym razem "moje doświadczenie". No to w końcu jestem na stronie firmy budowlanej, czy jakiegoś Zenka, który zajmuje się stawianiem ścian?


Naczelny forumowy hejter Apple

That game of life is hard to play, I'm gonna lose it anyway
The losing card I'll someday lay, So this is all I have to say

Pozostało 580 znaków

2019-05-14 18:07

Rejestracja: 5 lat temu

Ostatnio: 12 godzin temu

Lokalizacja: Piwnica

2

Odstępy, marginesy i tutaj przydają sie klasy ala bootstrap 4 (można sobie zaimportować samemu): https://getbootstrap.com/docs/4.0/utilities/spacing/
fajna standaryzacja dla wszystkich projektów.


Chciałem uniknąć dotykania PHP i cięcia tego szablonu bo zwykle :D na backendzie mam C# a nie PHP. Aczkolwiek z bootstrapa korzystam na codzien wiec i tutaj powinem się przełamać i ogarnąć go :D - Akihito 2019-05-14 18:13
Nie musisz z całego korzystać, masz rozdzielonego grida, lub wystarczy przekopiować kilka klas do projektu ;) - czysteskarpety 2019-05-14 18:17

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0