Hybrydowe skrypty (Windows i GNU/Linux).

0

Jakieś parę miesięcy temu stworzyłem, czysto eksperymentalnie, sposób tworzenia hybrydowych skryptów. Skrypty te działają na Windows, jak i GNU/Linux, bez konieczności ingerencji w system (np. instalacji dodatkowych interpreterów czy innych programów). Nie są pozbawione wad, gdyż na Windows pojawia się, że nie zna polecenia #!/bin/bash, a na GNU/Linux może pojawiać się, że nie zna @echo, choć te drugie da się wyeliminować.

Ponieważ szukałem zastosowań i klientów, a nikt nie odpowiedział, to postanowiłem napisać o tym artykuł na blogu DobreProgramy:
https://www.dobreprogramy.pl/Hybrydowe-skrypty-command-i-bash,Blog,92043.html

0

Wybrakowany ten artykuł i skupia się na rzeczach, do, których nie ma odniesień w kodzie.

Powinieneś krótko nazwać rzeczy, które robimy i opisać jak je zrobić, bez zbędnego wodolejstwa.
Wyszczególniłeś:

Teraz możemy pod odpowiednie zmienne podstawić:

  • Adres internetowy do paczki Javy dla Linuksa
  • Adres internetowy do paczki Javy dla Windowsa
  • Naszego Jara zakodowanego w Base64

A nawet nie zastosowałeś tych danych w kodzie.

Dużo rzeczy w artykule wymagałoby jakiegoś pogrubienia/podkreślenia, tak jak np. mamy tutaj na forum.

Dużo wspominasz o odpalaniu pliku jar z base64, ale nigdzie nie napisałeś jak by to miało wyglądać. Czy dane w base64 są przekazywane w linii poleceń? Czy zapisywane jako plik, żeby potem uruchomić tego jara?

1

Co do dekodowania base64 w przypadku np. Jara, to napisałem, że wynik funkcji kodującej na base64 będzie zawierany w zmiennej. Jednak przeczytam artykuł parę razy i go poprawię. Zamieszczę pełny kod źródłowy.

PS: Dokleiłem kod źródłowy pewnego skryptu. Nie wiem jednak, czy mój skrypt będzie działać na Windowsach wcześniejszych niż 10, co opisałem na samym dole podlinkowanej strony. Jeżeli ktoś chce, to mógłby to przetestować.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1