Generator teleportów SA:Mp - C#

0

Witajcie,
ostatnio zainteresowałem się językiem C# i postanowiłem stworzyć swój pierwszy program. Jest to generator kodu teleportów SA:Mp. Kod generowany jest w języku PAWN. Ten program jest dość prostym programem, który tworzyłem w celu poznania nowego języka(jak dla mnie). Program wymaga .NET w wersji 4 lub nowszej.
Proszę o opinię oraz o jakieś pomysły na nowy program.
Wszystko do pobrania z mojego
bloga:http://notatkizkomputera.pl/teleportgenerator/

Pozdrawiam!

0

Wrzuć kod :P

0
Patryk27 napisał(a):

Wrzuć kod :P

Jak byś ocenił ten program, zważywszy, że jest on moim pierwszym? Chodzi o sam pomysł, wykonanie, wygląd itd. Wiem, że pewnie jest coś nie tak. Chciałbym poznać Wasze opinie, żeby w przyszłości lepiej tworzyć.
Chodzi mi o ocenę w takiej formie jak jest(na razie bez kodu)

0

Ale jeśli bez kodu to co mam oceniać? Wygląd?

Przecież jak nie gram w SA:MP to nawet nie wiem czy ten program działa poprawnie, czy nie.

2

Dałeś tylko możliwość zmiany paru wartości, w dodatku nie opisałeś ich tylko dałeś techniczny label dla wtajemniczonych - program sam w sobie nie ma sensu. Normalnie ludzie udostępniają kod programu w pawn a wartości do zmiany wydzielają do stałych na początku kodu - dzięki temu każdy może sobie dowolnie je pozmieniać.
Nie ma w nim też niczego szczególnego - tylko generowanie szablonu kodu wstawiając odpowiednie wartości, nie za wiele do oceny - cały program można napisać znając tylko jedną metodę String.Format - resztę można wyklikać. Trochę śmiesznym w takim przypadku jest ocenianie trudności języka C# w opisie - nie liznąłeś nawet wierzchołka.

Jeśli chodzi o usability - funkcja tworząca jest na tyle szybka że powinna się odpalać automatycznie - nie ma sensu zmuszać użytkownika do klikania w przycisk. Wyzerowanie pól przy zmianie typu na górze? Brzmi jak celowa złośliwość.
Mógłbyś chociaż dodać automatyczne kompilowanie i eksport gotowego pluginu - może nawet jego instalację?
Dodanie możliwości ustawienia wielu teleporterów w jednym pluginie chyba tez nie byłoby zbyt trudne? Wyklikiwanie pozycji z miniaturki mapy mogłoby być trudne ze względu na trzecią współrzędną w pionie, ale tę trzecią współrzędną można prawdopodobnie znaleźć kodem w pawnie więc też nie jest to nic niemożliwego, a wyzwanie chyba ciekawe.

Ale plus za pawna - łezka w oku się kręci ;)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0