IrDA

0

Szukam materiałów dotyczących pisania programów korzystających z portu podczerwieni (podłaczonego bezpośrednio do płyty głównej). Czy windows udostepnia jakieś funkcje do obsługi tego? Przydałyby się także materiały, mówiące o komunikacji z odpowiednimi modelami telefonów komórkowych (konkretnie sony ericsson).

0

Masz dwa rozwiązania:

  1. Tworzysz gniazdo z portokołem AF_IRDA (czytaj MSDN)
  2. Otwierasz wirtualnego COMA (u mnie 3) a którym możesz się komunikować poprzez IrDA.

Co do materiałów dot. komunikacji to jest tego sporo w sieci - szukaj czegoś o poleceniach AT...a znajdzisz aż za dużo..jakbyś miał problemy do daj znać..mam tego sporo...

BTW: To wcale nie jest taki 'nietuzinkowy temat' jak się wydaje :)

0

Wydaje mi się, że u mnie IrDA wykorzystuje port COM2. Mam do niego podłączone urządzenie, a po starcie systemu, program sterujący nim, mówi, że port COM2 jest w użyciu. COM2 zniknął także z z menedżera urządzeń. Ale znowu, jak mogę otworzyć port i coś przez niego wysyłać, skoro jest on w użyciu?

0

Com2?? Hmm..trochę to dziwne..bo wydaje mi się ,że virtualne to dopiero od 3 idą. Najlepiej zrób sobie programik ,który spróbuje otworzyć port com od 1 do 7 (choć w sumie te dalsze to już do emulacji BlueTootha służą raczej) i wyśle tam np. AT+CCLK? - czy twój telefon obsługuje to polecenie czy nie powinien coś odpowiedzieć (albo czas w telefonie i OK ,albo ERROR - tak czy tak...coś powinieneś odebrać)..

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1