Dekodowanie sygnałów z TSOP1736

0

W jaki sposób mogę zdekodować sygnały wysyłane przez ten odbiornik podczerwieni? Proszę o jakiekolwiek materiały na ten temat. Chodzi mi o to, co dokładnie wysyła układ na linię danych. Mam układzik taki jak w chipie, ale chciałbym móc używać go z własnym oprogramowaniem.

0

Nie mam schematu to specjalnie nie mogę dużo powiedzieć na temat ale jeśli bezpośrednio z nadajnika idzie do portu to będziesz musiał się dobrze nagimastykować by odebrać poprawnie sygnał (i tesz będziesz musiał się wgłębić w dokumentację sposobów kodowania sygnału w podczerwieni [główny standard to: RC5- ale sony, i inne mają własne...] )

0

Myślę, że w swoim programie powinieneś zastosować możliwość "uczenia się" wysyłanych sygnałów. Przechwyć urządzenie którym odbierasz dane (nie jestem pewien.. jakiś com ?). Następnie przechwytuj co się na nim aktualnie znajduje.. Wciśnij przycisk na pilocie i znowu przechwytuj dane... porównaj co się zmieniło.. Taka jest moja teoria (w zasadzie to dzięki temu twój programik będzie mógł wtedy wspóółpracować z różnymi typami pilotów, nie tylko z twoim)

0

Układ jest rzeczywiście podłączony do portu com. Możliwośc uczenia się kodów pilota zakładam od początku. Jednak nie potrafię zdekodować sygnałów rzucanych na jedną z linii na liczby. Odczytywanie liczb z portu przez readfile, albo różnego rodzaju komponenty do obsługi portów, także mi coś nie chciało działać :-(. Może ktoś ma jakiś przykład?

0

a hyper terminal cos ci w ogóle lapie?

nie chce mi sie szukac jaka jest roznica pomiedzy tsop 1736 a tfms 5360 ale wiekszasc dobiornikuf podczerwieni korzysta jednak z tego drugiego ukladu

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1