Nowa ikonka

0

Jak dodać nowa ikonkę do 'Mój komputer'? Wiem, że to pytanie już było i że trzeba było dodać do rejestru coś, ale nie mogę znaleźć tego tematu, wyszukiwarka wyrzuca błąd przy zapytaniu i mogę tylko jedną stronę wyników obejrzeć.

0

HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Classes\CLSID\{20D04FE0-3AEA-1069-A2D8-08002B30309D}\DefaultIcon

Zmień wartość domyślną.

[P.S. to chyba nie ten dział - trochę za proste...]

0

Sorry, chyba troszeczkę źle się wyraziłem. Chodziło o dodanie ikonki do elementów w 'moim komputerze'. Czyli jest sobie jakaś ikonka obok spisu dysków i gdy kliknie się na nią, otwiera się mój program, lub są przesyłane odpowiednie komendy DDE. Mam nadzieję, że teraz dobrze wytłumaczyłem.

0

Witam, mogłeś troche poszukać. :D

http://4programmers.net/Forum/viewtopic.php?id=33104

Tam zamien Explorer.Exe C:\Windows na nazwe twojego programu.

0

Dzięki, zaraz sprawdze, czy działa. Co do wyszukiwania, to niestety nie udało mi się tego znaleźć, jak już wyżej pisałem. Aha, jeszcze jedno. Na oko widzę, że w tym co podałeś, nie ma ścieżki do ikony. Czy ikonę definiuje się w podkluczu DefaultIcon w wartości domyślnej?

[Dopisane]
Działa pięknie, tylko czy będzie działać na win 9x? I czy da się zmienić grupę, w której będzie ikonka (domyślnie jest 'inne')?

0

Hmm nie wiem, ja to testowałem na Win98 i powinno działać na każdym od Win95, tak by wynikało z budowy sysytemu operacyjnego, a co do ikonki i grupy poszukaj jak w rejestrze wyglądają inne ClassID'y np. Moich dokumentów itd. jakbyś mógł to napisz o tym :D

0

Kombinowałem nad tym i rzeczywiście ikonka jest w podlkluczu DefaultIcon. W ogóle budowa jest właściwie identyczna, jak budowa klas osbługujących rozszerzenia. Nie doszedłem niestety, jak zmienić nazwę grupy, ale to już sobie odpuszczę, bo nie jest takie potrzebne.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0