Co oznacza zbitka liter "KSA" w kontekście natężenia prądu?

0

Przeglądałem sobie dziś specyfikacje techniczne różnych produktów elektrycznych. W specyfikacji czajnika elektrycznego od producenta BSH Home Appliances (grupa Bosch) natrafiłem na nieznaną mi zbitkę wielkich liter "KSA". Jest ona umieszczona zaraz za etykietą "Current (A)". Tutaj link (trzeba zjechać na dół strony), a tak to wygląda:

screenshot-20210613200430.png

Czy ktoś wie, co ta zbitka liter oznacza? Domyślam się, że wielka litera "A" umieszczona zaraz za nią to skrót od jednostki "amper" – ale może ta zbitka zmienia znaczenie tej litery…

Szukałem w Google: znalazłem kilka wystąpień takiej zbitki w ogólnym kontekście napięcia/natężenia. Jednak żaden kontekst nie był dla mnie do końca zrozumiały, więc możliwe, że znalezione zbitki oznaczały coś całkiem innego niż ta powyżej.

@cerrato ?


UPDATE: Poprawka tytułu: oczywiście "current" oznacza "natężenie", więc powinno być "w kontekście natężenia elektrycznego", a nie "napięcia".

2

Myślę, że tylko autor etykietki wie co to oznacza.

3

Obstawiam błąd. W tym miejscu dla innych produktów jest podana numeryczna wartość pobieranego prądu. KSA kojarzy mi się tylko z Arabią Saudyjską.

1

Temat pewnie na inne forum ;-) Może chodzi o charakterystykę czasowo-prądową? https://pl.wikipedia.org/wiki/Wy%C5%82%C4%85cznik_instalacyjny

6

Wydaje mi się, że to coś w rodzaju "brak danych" po niemiecku. Po przetłumaczeniu no current specified na niemiecki wychodzi kein Strom angegeben. No ale to mój strzał.

0

@katakrowa: @jurek1980 Nawet nie przyszło mi do głowy, że to może być błąd. W sumie możliwe.

@yarel Ciekawy tor myślenia. :) Jednak pozostaje to "A" na końcu.


PS @maszrum Brzmi rozsądnie. Niemniej co do mnie, jak na polskich oznaczeniach elektrycznych się nie znam, tym bardziej na niemieckich (więc wolę nie spekulować, bo to prąd).

0

@Silv: Masz napięcie pracy i moc. Dzielisz moc przez napięcie i masz prąd. Ponieważ grzałka ma charakter rezystancyjny to tu żadnej innej filozofii nie ma.

1

W PDF nic nie piszą ... https://manualzz.com/download/54090135

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0