Jak prowadzić zebrania programistów aby były interesujące?

2

Może sesja Quake albo innej gry?

2

Zacznij od omówienia aktualnego stanu badań księżyców Jowisza i Saturna. Następnie przejdź do omówienia misji dopiero planowanych ze szczególnym uwzględnieniem Dragonfly, który będzie latać w atmosferze Tytana i będzie pierwszą sondą pozaziemską złożoną wyłącznie z maszyny latającej. Tylko najpierw musisz się dobrze merytorycznie przygotować, bo pewnie będą mieli wiele szczegółowych pytań.

3
Marcin Marcin napisał(a):

Z racji pojawienia się potrzeby cotygodniowych zebrań w zespole na których każdy z programistów będzie mówił co zrobił i czego się nauczył

Na szczęście temat znam tylko z filmów i nie doświadczyłem go bezpośrednio w rodzinie, ale ostro przypomina zebrania grup terapeutycznych anonimowych alkoholików.
Cześć, jestem Marek, piłem, byłem zagubionym człowiekiem, ale w zeszłym tygodniu udało mi się nie uderzyć żony.

Gdyby ktoś z czymś takim wyskoczył jako obowiązkowe i cotygodniowe to nawet w środku trzeciej fali / na początku czwartej fali covida intensywnie zacząłbym szukać innej pracy.

Żeby coś takiego wprowadzać to trzeba mieć mocno zryty beret i giga traumę z dzieciństwa.

3

Sam nie wiesz po co ma być to spotkanie, to jakim cudem ma ono być interesujące? Uczestniczenie w potrzebnych spotkaniach jest już wystarczająco upierdliwe. Robienie spotkań bez sensu podpada już pod Konwencję Genewską, rozdział o stosowaniu tortur.

1

Po kilku spotkaniach uważam że wyszło fajnie
mimo nieobowiązkowych spotkań wszyscy się pojawiają i podkreślam że spotkania są nieobowiązkowe

Uważam że to kwestia nastawienia i tego aby sprawić że faktycznie ma to sens :)

1
Marcin Marcin napisał(a):

Po kilku spotkaniach uważam że wyszło fajnie
mimo nieobowiązkowych spotkań wszyscy się pojawiają i podkreślam że spotkania są nieobowiązkowe

Czasami jest tak, że pomimo że coś jest nieobowiązkowe, to ludzie będą dołączać, bo będą czuli że to jednak obowiązkowe... A to jak pisali przedmówcy pierwszy krok do szukania nowego zespołu.

IMHO nie lepiej np. wprowadzić nagie piątki jak masz jakieś atrakcyjne niewiasty w dziale? :)

5

mimo nieobowiązkowych spotkań wszyscy się pojawiają

No tak, przychodzi PM do zespołu i mówi: słuchajcie jest spotkanie XYZ, fajnie jakbyście na nim byli, ale oczywiście nie jest to obowiązkowe :D Wiadomo że ludzie pójdą, żeby nie robić sobie problemów.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0