elektroniczne zamki

0

poszukuje sprawdzonego rozwiązania do zamków elektronicznych, które można wykorzystać na zewnątrz (rozwiązanie musi być odporne na niskie/wysokie temperatury, wilgoć). Słabym punktem systemów, które znalazłem jest tzw stacja/nadajnik która komunikuje się z zamkami i wysyła informacje na serwer, która nie jest wodo/mrozoodporna. Czy ktoś słyszał nad sprawdzonym rozwiązaniem montowanym na zewnątrz?

Podsumowując zamki muszą komunikować się z zewnętrznym api(otwartym na rozbudowę) oraz być odporne na warunki atmosferyczne. Za wszelkie pomysły wielkie dzięki:)

1

Co faktycznie ma być odporne na warunki atmosferyczne? Zamek czy kontroler? Jeśli pisząc o stacji/nadajniku, masz na myśli kontroler, będący mózgiem systemu, przy którym nie trzeba zbyt dużo majstrować, możesz go umieścić w wodoodpornej obudowie. Co do skrajnych temperatur (-20°C - +45°C), to i tak trzeba będzie system chłodzić lub ogrzewać.Trudno cokolwiek doradzić nie znając specyfiki chronionego obiektu...

3
masjav napisał(a):

Słabym punktem systemów, które znalazłem jest tzw stacja/nadajnik która komunikuje się z zamkami i wysyła informacje na serwer, która nie jest wodo/mrozoodporna.

Pewnie dlatego, że takie zamki mają za zadanie chronić jakieś wnętrze od intruzów z zewnątrz, więc logicznym jest że większość ustrojstwa powinna być umieszczona w chronionym wnętrzu, z dala od zasięgu łap tychże intruzów.
A do obsługi bram to są inne systemy..

0
[Azarien napisał(a)]większość ustrojstwa powinna być umieszczona w chronionym wnętrzu, z dala od zasięgu łap tychże intruzów.

Dokładnie. Lokalizacja modułu sterującego ma uniemożliwiać bezproblemową ingerencję z zewnątrz.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0