Instagram Graph API vs Instagram API

0

Cześć,
chciałbym zapytać czy ktoś z Was orientuje się w temacie instagrama. Z tego co doczytałem obecnie odchodzi się od starego API, które ostatecznie ma być wycofane na początku 2020 roku. Mój problem polega na tym, że chciałbym napisać aplikację analizującą dane nawet tylko zalogowanego użytkownika i nie jestem pewien, czy powinienem od razu zacząć pracę z nowym API czy jednak do końca korzystać ze starego? Nie wiem po prostu jak to wygląda w praktyce i czy za pomocą nowego API w miarę bezproblemowo będę mógł to zrobić bo z tego co doczytałem wymagania są dosyć restrykcyjne. (mam tu na myśli to, że będę robił to sam w ramach swoich zainteresowań).

0

i nie jestem pewien, czy powinienem od razu zacząć pracę z nowym API czy jednak do końca korzystać ze starego?

Pewnie tak jak mówi oficjalna dokumentacja albo ew. wypowiedź kogoś, kto się faktycznie tym zajmuje (= jest zatrudniony przy pisaniu API Instagrama).

Niezależnie od tego warto oczywiście odizolować fragmenty kodu, które odwołują się do API, tak żebyś nie miał rozsianych callów do API po całej aplikacji, ale w jakimś jednym miejscu. Wtedy nawet jak Facebook postanowi zmienić API swoich produktów, to zmieniasz tylko jeden moduł, a nie całą apkę.

0

No właśnie dokumentacja mówi o kilku warunkach które trzeba spełnić ale ktoś pisał, że to nie jest do końca takie proste więc zastanawiam się czy w ogóle mam szanse w takim projekcie małym tego używać

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0